رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه:

کرمانشاه آماده برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری است

«شعبانی» از آمادگی کامل استان کرمانشاه برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
کد خبر: ۶۷۵۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۲ - 01July 2024

کرمانشاه آماده برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری استبه گزارش دفاعپرس از کرمانشاه، «علی شعبانی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در جمعه پیش رو( ۱۵ تیر)، اظهار داشت: رقابت در این دوره انتخابات بسیار فشرده بود و در نهایت دو کاندیدا توانستند به دور دوم راه پیدا کنند و این مرحله از انتخابات روز جمعه برگزار می شود.

شعبانی گفت: بر اساس قانون، بعد از شهادت رییس جمهور، رییس جمهور بعدی باید ظرف ۵۰ روز انتخاب شود و در همین راستا انتخابات ریاست جمهوری به سرعت برگزار و مرحله دوم هم به فاصله یک هفته برگزار می شود تا قانون در این زمینه رعایت شود.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی کامل استان برای برگزاری این مرحله از انتخابات گفت: مانند مرحله گذشته ۳۲ هزار نفر در استان برگزاری این مرحله انتخابات را برعهده دارند.

وی از برپایی دوباره ۱۶۳۶ شعبه اخذ رای در این دور از انتخابات هم خبر داد و افزود: از این تعداد ۹۸۸ شعبه ثابت و ۶۴۸ شعبه سیار هستند و همچنین از مجموع شعب اخذ رای سطح استان، ۹۶۱ شعبه شهری و ۶۷۵ شعبه روستایی هستند.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه، تعداد شعب در شهرستان ها هم در این مرحله از انتخابات تفاوتی با دور قبل نداشته و در شهرستان اسلام آبادغرب ۱۱۴ شعبه، سنقر و کلیایی ۱۰۱ شعبه، سرپل ذهاب ۱۰۰ شعبه، هرسین ۹۹ شعبه و صحنه ۸۶ شعبه، گیلانغرب ۸۵ شعبه، کنگاور ۷۴ شعبه، پاوه ۷۴ شعبه، جوانرود ۶۹ شعبه، روانسر ۵۵ شعبه، ثلاث باباجانی ۴۹ شعبه، دالاهو ۴۵ شعبه و قصرشیرین ۴۰ شعبه برپا می شود.

وی تعداد واجدین شرایط در این دوره انتخابات را در استان بیش از یک میلیون و ۶۴۰ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این آمار توسط وزارت کشور و بر اساس کد ملی افراد اعلام شده است.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه بر اساس قانون تمامی متولدین ۱۵ تیرماه سال ۱۳۸۵ و ماقبل آن می توانند در این مرحله از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

وی افزود: برای شرکت در انتخابات افراد باید کارت ملی و یا شناسنامه همراه داشته باشند، البته افرادی که شناسنامه قدیمی دارند باید کارت ملی و یا شماره ملی خود را همراه داشته باشند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به حساسیت این مرحله از انتخابات گفت: در حال حاضر کشور در شرایط حساسی قرار داشته و فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد، بنابراین رییس جمهوری باید روی کار بیاید که بتواند با برنامه و مدیریت قوی کارها را پیش ببرد.

وی افزود: از طرفی به دلیل شرایط منطقه، چشم بسیاری از کشورهای جهان به انتخابات ایران است و میزان مشارکت در این دوره می‌تواند پیام امیدوارکننده‌ای برای دوستان ما و پیام مایوس کننده‌ای برای دشمنان باشد.

شعبانی گفت: شرایط ایجاب می کند مردم بار دیگر با بصیرت بالایی که دارند در این دوره از انتخابات شرکت کرده و با انتخاب کاندیدای اصلح، جایگاه ایران را در جهان و منطقه بالا ببرند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها