به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
غلامرضا احمدی، کارشناس مسائل مذهبی:
موضوع مهدویت یکی از موضوعاتی است که احساس می شود برخی اوقات مورد غفلت قرار گرفته بویژه در این عصر که باید به موضوع مهدویت و بحث انتظار به صورت جدی توجه شود.
کد خبر: ۶۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۷ - 05July 2013

بحث مهدویت باید در متون دانشگاهی و درسی گنجانده شود

غلامرضا احمدی، کارشناس مسائل مذهبی در گفت وگو با خبرگزاری دفاع مقدس اظهار داشت:  آن چیزی که ملاک برای جامعه دینی ماست، این است که ما بتوانیم همپوشانی خوبی در راستای بررسی ابعاد و زوایای بحث مهدویت داشته باشیم.
 

وی در ادامه افزود: نگرشی که درحال حاضر نسبت به بحث مهدویت وجود دارد این است که باید به صورت جدی مسائل مربوط به انتظار و مهدویت در جامعه بین مردم تبیین شود بویژه نسل آینده باید آگاهی کافی نسبت به بحث مهدویت داشته باشند.

احمدی خاطرنشان کرد: باید بحث مهدویت با آن چیزی که در آیات و روایات است در بین مردم ترویج داده شود و کارشناسان و کسانی که در این زمینه بررسی های دقیق و خوبی انجام داده اند بحث مهدویت را به مردم انتقال دهند تا مهدویت بتواند جایگاه خود را به دست آورد. باید انتظار ومهدویت  در جامعه ریشه دار مطرح شود.

وی  خاطرنشان کرد:مدت عمر امام عصر یک مدت قابل توجهی است و باید جامعه ما به این معنا به خوبی پی ببرد که علت این که دوران غیبت حضرت طولانی شده است  چیست. فکر می کنم نیاز است که ما در این خصوصی بررسی های لازم را داشته باشیم.

احمدی بر لزوم مبارزه با خرافات عده ای از منحرفان که نظریات و ایده هایی در زمینه ظهور امام زمان می دهند، تأکید کرد وگفت: برخی از کسانی که در مسیر انحراف و خرافه قرار می گیرند، بحث شان این است که باید جامعه، جامعه فاسدی شود یا جامعه ای شود که ابعاد دینی خیلی مورد توجه قرار نگیرد تا این که زمینه ظهور حضرت فراهم شود در حالی که طبق روایات و آیات و همچنین کسانی که در این زمینه واقعا کار علمی کرده اند به این نتیجه رسیده اند که اتفاقا این طور نیست و ما باید اسبابی فراهم کنیم تا زمینه ظهور حضرت راحت تر فراهم شود و در واقع یک آمادگی در بین جوامع دینی مطرح شود مخصوصا کسانی که معتقد به بحث مهدویت هستند.

وی افزود: اگر در این زمینه واقعا نگرش و بررسی هایمان بتواند به صورت جدی دنبال شود قطعا می تواند زمینه های لازم را برای ظهور امام عصر فراهم کند.

احمدی با اشاره به این که بحث مهدویت باید در متون درسی دانشگاه ها و حتی مقاطع ابتدایی و راهنمایی گنجانده شود، خاطرنشان کرد: نسل ما از همان ابتدا باید با بحث مهدویت کاملا آشنایی پیدا کند و شناخت درسی از این مقوله داشته باشد.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: کارشناسان دینی و علما نیز باید در این زمینه همکاری های لازم را برای ترویج فرهنگ مهدویت درجامعه و شناخت بیشتر آن داشته باشند.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
azad
|
-
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۷
1
0
تو را بخدا پس دیگه کی میخواین اینکارو بکنید بخدا ما همه مسئولیم در برابر امام...
اللهم عجل لولیک الفرج
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها