تل‌آویو در انتظار غافلگیری‌های حزب‌الله

مسئولان حزب الله لبنان با بیان این موضوع که جبهه غزه و جبهه جنوب لبنان یکی است، به تل‌آویو هشدار دادند که باید منتظر غافلگیری‌های جدیدی باشند.
کد خبر: ۶۷۷۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۳:۱۵ - 07July 2024

گروه بین‌الملل دفاع‌پرس - روزبه قمصری؛ در شرایطی که درگیری‌ها و بحران موجود میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی به سطح خطرناکی رسیده و شاهد تعمیق شرایط جنگی مابین دو طرف هستیم برخی از مسئولان این گروه مقاومت لبنانی در اظهارات متعددی ضمن اشاره به یکی بودن جبهه‌های غزه و جنوب لبنان به سران و مقامات تل‌آویو هشدار می‌دهند که باید منتظر غافلگیری‌های جدیدی باشند.

تل‌آویو در انتظار غافلگیری‌های حزب‌الله

مسئولان حزب‌الله لبنان از ابتدای آغاز جنگ غزه تا امروز بار‌ها در اظهارات و سخنان خود خطاب به سران و مقامات رژیم صهیونیستی که خواستار پایان بخشیدن به عملیات‌ها و حملات حزب‌الله لبنان شده بودند به این موضوع بسیار مهم اشاره کردند که هر زمانی که جنگ غزه متوقف شود، شاهد پابان درگیری‌های مرزی میان این گروه مقاومت اسلامی لبنانی و ارتش «اسرائیل» خواهند بود.

البته مقامات رژیم صهیونیستی بار‌ها خواستار صحبت و گفت‌وگو با مقامات و فرماندهان حزب‌الله لبنان به منظور دستیابی به آتش‌بس و پایان بخشیدن به درگیری‌هایی که حالا به بیش از ۹ ماه رسیده شدند، اما مسئولان لبنانی اعلام کردند که تا زمانی که نشانه‌هایی مبنی بر توقف جنگ غزه را مشاهده نکنند پیرامون هرگونه آتش‌بس با رژیم صهیونیستی مذاکره نخواهند کرد.

موضوع دیگر اینکه بر اساس اخبار و گزارش‌های منتشر شده تا امروز «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکی از معدود مقامات اسرائیلی است که اینجای کار به هیچ عنوان تمایلی به آتش‌بس و پایان بخشیدن به جنگ غزه ندارد و بر همین اساس هم هیچ طرح و برنامه‌ای هم برای پایان دادن به این جنگی که حالا بیش از ۹ ماه از آن می‌گذرد ندارد.

از طرف دیگر نباید از نقش و جایگاه آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی غافل شد، زیرا ایالات متحده از یک طرف با ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به این رژیم اشغالگر و نامشروع از او پشتیبانی می‌کند و از طرف دیگر در نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و جهانی مانع از محکومیت رژیم «اسرائیل» می‌شود.

با توجه به این موضوع باید گفت تا زمانی که ارسال سلاح و تجهیزات نظامی از طرف آمریکا به رژیم صهیونیستی ادامه دارد نشان از این واقعیت دارد که نه تنها این رژیم اشغالگر و نامشروع بلکه ایالات متحده هم هیچگونه تصمیمی برای پایان بخشیدن به جنگ غزه نداشته و نخواهند داشت.

حال بهتر است که به سخنان اخیر برخی از مسئولان حزب‌الله لبنان خطاب به رژیم صهیونیستی بپردازیم و هشدار این گروه مقاومت اسلامی لبنان به رژیم «اسرائیل» را مورد توجه قرار بدهیم. به خصوص آنجایی که حزب‌الله لبنان در پاسخ به ترور «حاج ابو نعمه» فرمانده نظامی حزب‌الله گفت صهیونیست‌ها باید منتظر غافلگیری‌های جدید از سوی ما باشند.

البته باید گفت اغلب مواضع و مراکز نظامی و تجاری رژیم صهیونیستی در تیررس عملیات‌ها حزب‌الله لبنان قرار دارند. ضمن اینکه حملات این گروه مقاومت اسلامی لبنانی در طول ۹ ماه اخیر نقاط حساس «اسرائیل» را مورد هدف قرار داده و خسارات و تلفات قابل توجهی را هم به آنها وارد آورده است.

از طرف دیگر باید حملات و عملیات‌های جدید حزب‌الله لبنان علیه رژیم صهیونیستی که در هفته‌های اخیر انجام شده را دربردارنده هشداری واضح و صریح به این رژیم اشغالگر و نامشروع دانست که هرگاه از خطوط قرمز مقاومت لبنان عبور کند با پاسخ شدید و قاطع حزب‌الله لبنان روبرو خواهد شد.

در پایان باید گفت حزب‌الله لبنان با هدف قرار دادن مواضع جدید رژیم صهیونیستی به خوبی به سران و مقامات این رژیم فهمانده است که این گروه مقاومت لبنانی از توانایی‌های بالایی در شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات از دشمن صهیونیستی برخوردار است. موضوعی که به حزب‌الله لبنان این امکان را می‌دهد که در هر لحظه‌ای اهداف موردنظر خودشان را مورد هدف قرار بدهند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار