پیرغلامان و خادمان حسینی لامرد تجلیل شدند

آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی لامرد برگزار شد.
کد خبر: ۶۷۷۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱ - 09July 2024

پیرغلامان و خادمان حسینی لامرد تجلیل شدندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از فارس، آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی لامرد با حضور حجت الاسلام «محمدجواد آزاد» امام جمعه لامرد، اعضای شورای تامین و دیگر مسئولان و خادمین اهلبیت عصمت و طهارت برگزار شد.

حجت الاسلام آزاد در این مراسم اظهار داشت: برای شناخت مهدی و حسین زمان با بینش، بصیرت و آگاهی بیشتر خود، مردم را نیز در این زمینه بصیرت افزایی دهیم که در این زمان نباید سکوت کرد.

وی با بیان این مطلب که «یا لیتنا کنا معک ...»‌ای امام حسین‌ای کاش ما هم بودیم و در این فوض عظیم شرکت می‌کردیم که این مسیر، مسیر حسینی است اظهار کرد: در هر دوره‌ای یک انسان جبهه کفر و یک انسان جبهه حق وجود داشته و دارد وباید به آن توجه داشت و در زندگی روزمره آن چیزی که مرضی خداوند است در پیش گرفت.

امام جمعه لامرد با بیان این موضوع که در این دنیا یا باید در جبهه و مسیر و راه حسین بود، و یا اینکه در جبهه یزید باشیم اظهار کرد: مداحان و تعزیه خوان‌ها امسال، محور عزاداری‌ها را تبیین وجود امام زمان که حسین زمان است قرار دهند و در این مراسمات به خوبی قدم برداریم.

این استاد حوزه علمیه افزود: حول محور اباعبدالله الحسین اگر صحبت میکنیم باشرایط زمان تطبیق داد و درک کرد و قطعا شرایط مجالس بهتر خواهد شد و غربت حسین از این بی کسی در امان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در دستگاه امام حسین همه در قیامت پشیمان می‌شویم که چرا بیشتر در این تشکیلات وقت و زمان نگذاشتیم و یکی از حسرت‌ها در قیامت همین حسرت در کوتاهی‌ها در را چه حسین است.

وی با بیان اینکه باید برای دستگاه اهلبیت نوکری کنیم تصریح کرد: دین ما عین دیانت ماست و با سیاسی بازی به شدت مخالف هستیم و جنگ امام حسین بر سر اسلام سیاسی بوده است و این برنامه اصلا مبنای سیاسی ندارد.

حجت الاسلام آزاد در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله انتخابات اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات را عاجزانه درخواست می‌کنیم، زیرا ایران حرم امام حسین است و اگر می‌خواهیم این تعزیه‌ها و این حرم پایدار باشد مردم باید پای این نظام باشند و با حضور در پای صندوق‌های رأی و انتخاب اصلح آن را تقویت کنیم.

وی، در پایان سخنان خود، ضمن تشکر و قدردانی از کانون مداحان، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج کانون مداحان، شورای هئیات مذهبی و قرارگاه فرهنگی نمازجمعه لامرد در برپایی این مراسم باشکوه و معنوی تصریح کرد: باید تواصی به حق کرد و مردم را ترغیب به حضور در انتخابات کنیم، زیرا در این موضوع وظیفه داریم.

در این مراسم، دکتر حاج سیدجلیل احمدی مسوول آموزش کانون مداحان استان فارس دقایقی پیرامون موضوع بهداشت حنجره اشاره کرد وگفت: باید برای مداحی، صدا و حنجره را آماده کرد و قاعده اوج، فرود و صعود را رعایت کرد.

در ادامه حجت الاسلام سیدمحمود هاشمی دقایقی به ذکر مصائب اهلبیت عصمت و طهارت پرداخت و سرهنگ لشکری فرمانده انتظامی لامرد نیز پیرامون برگزاری عزاداری سیدالشهدا و رعایت امنیت روانی، اجتماعی و... و همچنین باید و نباید‌های امنیتی سخنانی کوتاه را بیان کردند.

گفتنی است، در ادامه این آئین ۱۲ نفر از مداحان و پیرغلامان حسینی شهرستان لامرد تجلیل شدند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار