فرمانده کل انتظامی کشور خبر داد؛

افزایش میزان صدور گذرنامه به ۶۰ هزار جلد در روز

سردار رادان گفت: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و تقویت توانمندی ها، میزان صدور گذرنامه به حدود ۶۰ هزار جلد در روز رسیده است.
کد خبر: ۶۷۷۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷ - 09July 2024

به گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور  در حاشیه آئین افتتاح افزایش ظرفیت صدور گذرنامه در اربعین حسینی اظهار داشت: درخواست گذرنامه به عنوان یکی از چالش‌های اساسی به خصوص در ایام اربعین مطرح بوده؛ لذا در ادامه تکریم زائران ابا عبدالله الحسین (ع) و کسانی که از خدمات انتظامی پلیس بهره مند می‌شوند بحث صدور گذرنامه‌های زیارتی در کنار گذرنامه‌های عادی به عنوان یک راه حل توانست تا حد زیادی این مشکلات را برطرف کند.

افزایش صدور گذرنامه به ۶۰ هزار جلد در روز

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: خوشبختانه با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و تقویت توانمندی‌ها، روزانه ۲۰ هزار جلد به ظرفیت صدور گذرنامه افزوده شده یعنی میزان صدور گذر نامه به حدود ۶۰ هزار جلد در روز رسیده است.

سردار رادان با اشاره به اینکه افرادی که می‌خواهند به تازگی گذرنامه زیارتی دریافت کنند، گفت: این افراد می‌توانند از طریق سامانه‌های مجازی و برنامه کاربردی «پلیس من» بخش گذرنامه را انتخاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت که در اولین فرصت گذرنامه زیارتی با نازل‌ترین قیمت و کمترین زمان ممکن به درب منزل آنها ارسال خواهد شد.

وی به مردم توصیه کرد: شهروندان گرامی برای تهیه گذرنامه با مدیریت زمان درخواست‌های خود را به روز‌های آخر موکول نکنند چرا که زمان انتظار برای دریافت گذرنامه بستگی به میزان درخواست‌ها و فرصت باقی مانده دارد.

سردار رادان عنوان داشت: تاکنون پلیس و وزیر کشور عراق نهایت همراهی و همکاری را در خصوص تسهیل تردد زائران داشته‌اند و امیدواریم امسال نیز سفر اربعین برای زائران گرامی بدون ایستایی و در کمال صحت و سلامت انجام شود.

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: از همه دست‌اندرکاران و همکاران عزیزی که در امر تسریع صدور گذرنامه‌ها تلاش کرده‌اند که انصافاً طی سال گذشته تاکنون اقدامات بسیار ویژه‌ای صورت گرفته صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم چرا که یک اقدام مدیریتی و جهادی باعث شد تا همانطور که اشاره کردیم به ظرفیت مناسبی در صدور گذرنامه برسیم و همه این اقدامات در راستای تکریم زائران اربعین حسینی (ع) صورت گرفته است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار