با شعار «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند»؛

هیأت بزرگ «ائتلاف عاشورائیان» برگزار می‌شود

هیأت بزرگ ائتلاف عاشورائیان همزمان با دهه اول ماه محرم، با حضور دسته عزاداری و پرچم گردانی روز عاشورا و با شعار محوری «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» برگزار می‌شود.
کد خبر: ۶۷۷۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۳ - 09July 2024

به گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، «علی‌اصغر ژولیده» معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ با اشاره به اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی، آئینی و عزای حسینی با شعار محوری «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» اظهار داشت: به مناسبت دهه اول ماه محرم، هیئت بزرگ ائتلاف عاشورائیان با حضور دسته عزاداری و پرچم گردانی روز عاشورا و با شعار محوری «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» در فلکه اطلاعات از ساعت ۱۸ الی ۲۲ برگزار می‌شود.

هیأت بزرگ «ائتلاف عاشورائیان» برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه این مراسم از شب اول ماه محرم آغاز شده و به مدت ۱۱ شب برگزار می‌شود، گفت: این مراسم با سخنرانی، قرائت زیارت عاشورا، مدیحه‌سرایی و نوحه‌خوانی همراه است. همچنین موکب پذیرایی سفینه النجات، ایستگاه عفاف و حجاب و میز خدمت رضوی در این مراسم فعالیت می‌کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت هیئت‌ها، خیریه‌ها و گروه‌های جهادی مردمی در اجرای برنامه‌ها و همکاری و مشارکت شهرداری ناحیه ۴ و ناحیه مقاومت بسیج کمیل، هیئت عاشوراییان محدوده منطقه ۱۳ در فلکه اطلاعات ائتلاف می‌کنند. این مراسم با مشارکت مساجد لیله‌القدر، مسجدالحسین (ع)، بسیج ناحیه کمیل و حوزه‌های بسیج ۱۹۵ و ۱۹۶، راهور شرق تهران و کلانتری ۱۲۸ برپا می‌شود و جمعی از شهروندان و خانواده‌های معظم شهدا در این برنامه حضور دارند.

وی در خصوص اهداف برگزاری این مراسم گفت: ترویج و تبیین سبک و سیره زندگی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از ابعاد فردی، خانوادگی اجتماعی، تعظیم و تکریم شعائر اسلامی با محوریت آموزه‌های متعالی قیام عاشورایی اباعبدالله الحسین (ع)، ایجاد وفاق و همدلی و تقویت وحدت و انسجام ملی و اسلامی با تکیه بر آئین، آداب و رسوم سنتی و اصیل ایرانی اسلامی، حمایت از فعالیت‌های مردم پایه و تاکید بر اصل مردمی بودن برنامه‌ها، حضور نوجوانان به صورت کنشگر و فعال در امر برپایی آیین‌های عاشورایی از جمله اهداف برگزاری این مراسم است.

ژولیده در پایان گفت: این مراسم برای پنجمین سال متوالی با تاکید بر مسجد محوری و خانواده محوری برگزار و هیات‌های محلات منطقه برگزار می‌شود.

برگزاری اجتماع ائتلاف بزرگ عاشوریان در فلکه اطلاعات، میدان چاپی، خیابان شهید شمس و در سوگ سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها