رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا:

توانمندی‌های نیرو‌های مسلح فراتر از نیاز آن هاست

سردار «شیرازی»گفت: توانمندی‌های نیرو‌های مسلح فراتر از نیاز آن هاست که یک توانمندی علمی به شمار می‌رود و می‌تواند همه جا مورد استفاده قرارگیرد.
کد خبر: ۶۷۷۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۱ - 09July 2024

توانمندی‌های نیرو‌های مسلح فراتر از نیاز آن هاست

به گزارش دفاع پرس از کرمان،سردار «محمد شیرازی» رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در فرماندهی مرکز آماد و پشتیبانی سیرجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در عرصه‌های علم و فناوری، تدابیری که رهبر معظم انقلاب فرمودند و تاکید کردند که ارتباط مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی با مراکز صنعتی از جمله نیرو‌های مسلح بیشتر باشد، موارد خوبی شاهد بودیم و نتایج را مشاهده می‌کنیم.

وی اظهارداشت: وضعیت نیرو‌های مسلح در نظام و کشور اسلامی روز به روز رو به رشد است و در صحنه‌های عملیاتی نیز خود را نشان می‌دهد؛ به طور مثال در عملیات وعده صادق در بعد قدرت نظامی، جمهوری اسلامی ایران خودش را نشان داد.

سردار شیرازی افزود: علم، فناوری و رسیدن به خودکفایی موفقیت آمیز بوده و در بخش‌های مهمی به نتیجه رسیده که بخش کوچکی از آن را امروز در این نمایشگاه دیدیم.

به گفته وی، این توانمندی‌ها فراتر از نیاز خود نیرو‌های مسلح است که یک توانمندی علمی به شمار می‌رود و می‌تواند در همه بخش‌های مرتبط علمی ارائه شود و مورد استفاده قرارگیرد.

رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: بسیاری از نخبگان کشور امروز در این عرصه‌ها به کارگیری شده اند و از استعداد، نگاه و فکرشان استفاده می‌شود که باعث افتخار است جوانان ما فرصت علمی پیدا کرده اند و کار علمی آنها را می‌توان در صنایع مختلف دید.

وی با اشاره به توان نظامی کشور بیان کرد: در عملیات وعده صادق به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید قضایا را تقسیم و به قبل عملیات و بعد از عملیات نگاه کنیم، آن وقت می‌بینیم که اقدام بزرگی انجام شد و حقیقتا توانمندی نظام اسلامی و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی را نشان داد؛ این بخشی از توانمندی بود و اگر رهبر معظم انقلاب اراده بفرمایند و نیاز باشد، توانمندی نیرو‌های مسلح بیشتر آشکار خواهد شد.

نمایشگاه دستاورد‌های علمی و فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، امروز با حضور سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی در مرکز فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی دریایی ارتش در سیرجان افتتاح شد.

در این نمایشگاه بخش عظیمی از توانمندی‌های آمادی اقیانوسی نیروی دریایی ارتش جمهور اسلامی در ناوگروه ۸۶ و همچنین جدیدترین تجهیزات دفاعی با استفاده از فناوری روز دنیا با رویکرد تولید و خودکفایی به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار