نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:

تلاش ایران برای بهبود شرایط افغانستان و بازگشت مهاجران/ مهاجرت باید قانونمند باشد

کاظمی قمی گفت: سیاست ایران توجه و حمایت از مردم افغانستان با رعایت تمام ضوابط و اصول است و یکی از تلاشهایمان کمک به بهبود شرایط این کشور برای بازگشت مهاجرین است.
کد خبر: ۶۷۷۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۸ - 10July 2024

«حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی دفاع‌پرس، با اشاره به موضوع مهاجرت گسترده مردم افغانستان به کشورمان و تمهیدات مسئولان ذیربط در این زمینه، اظهار داشت: در طول این چهار دهه شرایطی بر افغانستان و الزاما مردم این کشور ایجاد شده است که ناشی از اشغالگری است.

تلاش ایران بهبود شرایط افغانستان برای بازگشت مهاجرین است/ حضور هر مهاجری در کشور باید قانونمند باشد

وی ادامه داد: یک زمانی اردوگاه کمونیسم و زمانی به اسم دموکراسی با نیروی نظامی مردم این کشور را اخراج کرد و آنچه را که برای مردم افغانستان به ارمغان آورد، جنگ، کشتار، ویرانی و تخریب زیرساختهای اقتصادی بود.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان تصریح کرد: ماندگاری این مشکلات شرایط این کشور را با مسائل مختلفی روبه رو کرد. آمدن بخش قابل توجه مردم افغانستان به ایران ناشی از این شرایط به کشورهای مختلف ازجمله جمهوری اسلامی ایران بود.

کاظمی قمی افزود: آنچه که در سیاست کشور ما بوده و هست توجه و حمایت از مردم این کشور با رعایت تمام ضوابط و اصول است و یکی از تلاشهایی که ما می‌کنیم کمک به بهبود شرایط افغانستان برای بازگشت مهاجرین است.

وی با اشاره به حجم گسترده حضور مهاجرین افغانستانی در کشورمان، اظهار داشت: مردم مهمان‌نواز ایران به دلیل شرایط سختی که آنها دارند با فرهنگ ایرانی و اسلامی و حس برادری و مهربانی آنها را به عنوان میهمان پذیرفتند.

کاظمی قمی با تاکید بر اینکه حضور هر مهاجری در کشور باید قانونمند باشد، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف این است که شرایط به قبل بازگردد و مردم افغانستان به کشور خودشان بازگردند. طبیعتا هر کشوری برای اتباع هر کشوری قانون و ضوابطی دارد، امنیت مساله مهمی است که باید به آن توجه کرد.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان اظهار کرد: اگر نگاهی به تداوم سیاست‌های حمایتی جمهوری اسلامی از مردم افغانستان کنیم، امروز نظام اسلامی همه تلاشش را برای بهبود شرایط این کشور انجام می‌دهد.

انتهای پیام/241

برچسب ها: افغانستان ، مهاجرت ، ایران
نظر شما
پربیننده ها