مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مرکزی:

ماه محرم فرصتی برای سرمایه گذاری فرهنگی است

سرهنگ کریمی گفت: ماه محرم فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری فرهنگی است و برای ادامه دادن راه امام حسین (ع) باید شور و شعور حسینی داشته باشیم.
کد خبر: ۶۷۷۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۶ - 10July 2024

ماه محرم فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری فرهنگی استسرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در اراک اظهار داشت: براي ادامه دادن راه امام حسين (ع) بايد شور و شعور حسيني داشته باشيم. حضرت سیدالشهدا(ع) برای احیا امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و ماه محرم بهترین فرصت برای احیای این فریضه الهی است.

وی در ادامه عنوان کرد: اين سوگواري ها جلوۀ زیبایی، هنر، محتوا و فرهنگ است كه با ظرفيت هاي منسجم خود در جذب مردم به ويژه جوانان، توانسته است توجه دنيا را به خود معطوف كند. برنامه هاي سوگواري امسال در اراک با زبان عشق، فداكاري، از خودگذشگي و ايثار، شور و دگرگوني عميقي را در جامعه با حركتي خودجوش و مردمي به نمايش گذاشته است.

سرهنگ کریمی بیان داشت: هنگامي كه عشق و ايمان در هم بياميزد چيزي جز پويايي و رشد باورهاي ديني به همراه نخواهد داشت و يكي از ضرورت هاي مهم، تقويت اين ظرفيت و همراهي جوانان براي نگهداري شيوه هاي سنتي سوگواري و انتقال باورهاي ماه محرم براي نسل هاي آينده است.

وی افزود: مادامیکه ایمان و دین باوری در جوانان وجود داشته باشد، در این کشور هیچ گونه خللی وارد نشده و هیچ گاه مورد حمله دشمن قرار نمی گیرد. بدون شک ایمان و دین باوری ملت ایران در جریان جنک تحمیلی ثابت شده است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: امام حسين (ع) درس عزتمندي و آزادگي را به همگان آموخت و بايد همواره به ياد مظلوميت سالار شهيدان باشيم.  پيام امام حسين (ع) اين بود كه آزاده و ديندار باشيم و از مظلوم دفاع و در مقابل ظلم ايستادگي و تا مي توانيم براي گسترش دين اسلام تلاش كنيم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها