امام جمعه موقت اراک:

برای دفاع از حیات انسانی نیاز به زنده‌نگهداشتن عاشورا است

حجت الاسلام سپاسی گفت: جامعه‌ای که حق‌طلب و ظلم‌ستیز نباشد این جامعه مرده است و برای دفاع از حیات انسانی نیاز به زنده‌نگهداشتن عاشورا است.
کد خبر: ۶۷۷۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۱ - 10July 2024

برای دفاع از حیات انسانی نیاز به زنده‌نگهداشتن عاشورا استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اراک، حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم سپاسی» امامجمعه موقت اراک ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت ایام محرم اظهار داشت: ایام محرم صرفا برای عزاداری نیست بلکه علاوه‌بر این، محرم و رسالت روشن و پایدار اهل‌بیت است که باعث تداوم اسلام و بیداری جهانیان شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: امام حسین(ع) یک حماسه زنده، روح حیات، زندگی، حقیت، صداقت و شهادت است و باید پیام‌های عاشورا را فرا گیریم.  پیام عاشورا پیام حق‌طلبی، مبارزه با ظلم و ستم، دفاع از مظلومان، ایستادن مقابل استکبار جهانی، دفاع از حقیقت و دین است.

حجت الاسلام سپاسی گفت: محرم و عاشورا یک جریان و یک روح تاریخی است که در حیات جامعه جریان دارد و باید از عاشورا درس حق‌طلبی بگیریم. ارزش‌های حادثه عاشورا در همه ایام جاری است چون در همه روزگارها ظلم و ستم و مقابله با آن وجود دارد.

وی عنوان کرد: جامعه‌ای که حق‌طلب و ظلم‌ستیز نباشد این جامعه مرده است و برای دفاع از حیات انسانی نیاز به زنده‌نگهداشتن عاشورا است.برای زنده کردن جامعه و فرهنگ، هر میزان هزینه کنیم کم است، فلذا باید به ایام محرم و عاشورا پرداخت تا فرهنگ، ایثار و خودسازی در جامعه افزایش یابد.

امام جمعه موقت اراک بیان کرد: امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی‌ از منکر قیام کردند که پیامی برای جهانیان است.  عاشورا به دلیل پایداری ارزش‌های انسانی، نیکی‌ها و دفاع از حق در برابر ظلم، به یادگار مانده است و این قیام واقعی، با روح و فطرت انسان‌ها آمیخته شده است و به همین دلیل همیشه تازه و جاودانه خواهد بود و هر چه زمان از این واقعه بگذرد، کهنگی نمی‌پذیرد و هر روز بیشتر در قلوب جهانیان تثبیت می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام، مقابله با نادانی و گمراهی ایجاد شده در آن زمان بود و او با هدف نجات مردم از آن وضعیت گمراهی، قیام کرد و ما باید با پاسداشت رشادت‌های امام حسین(ع) و اهل‌بیت ایشان مقابل ظلم ستم در جهان ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار