مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل:

نهضت عاشورا مکتب تربیتی است

«ملک‌زاده فرد» نهضت عاشورا را مکتبی تربیتی توصیف کرد و گفت: واقعه کربلا درس‌هایی نهفته از معارف اخلاقی را در بردارد که با آگاهی بخشی و آشناسازی نسل آینده‌ساز جامعه با رویداد‌های این واقعه عظیم می‌توانیم آنها را در مسیر درست تربیتی پرورش دهیم.
کد خبر: ۶۷۷۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱ - 10July 2024

به گزارش دفاع‌پرس از اردبیل، «ملیحه ملک‌زاده فرد» مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، گفت: هم‌زمان با سراسر کشور گردهمایی کودکان عاشورایی شامگاه روز گذشته (سه‌شنبه) مصادف با سوم محرم در مهدیه اردبیل برگزار شد.

وی با بیان اینکه این مراسم با شعار «میهمانان کوچک امام حسین (ع)» برپا شد، اظهار داشت: گردهمایی کودکان عاشورایی در دومین سال برگزاری خود به نام حضرت رقیه (س) دختر سه ساله اباعبدالله ‌الحسین (ع) مزین بود و کودکان و نوجوانان همراه با خانواده‌هایشان حضوری پرشور در این مراسم داشتند.

ملک‌زاده فرد نهضت عاشورا را مکتبی تربیتی توصیف و بیان کرد: واقعه کربلا درس‌هایی نهفته از معارف اخلاقی را در بردارد که با آگاهی بخشی و آشناسازی نسل آینده‌ساز جامعه با رویدادهای این واقعه عظیم می‌توانیم آن‌ها را در مسیر درست تربیتی پرورش دهیم.

وی افزود: ایثار و ازخودگذشتگی، حق‌طلبی، ظلم‌ستیزی و یاری‌کردن مظلوم از نکاتی هستند که کودکانمان از عاشورا می‌آموزند.

مدیرکل کانون اردبیل تصریح کرد: در این مراسم برنامه‌های مختلفی ازجمله چاووشی خوانی، دکلمه نمایش، معرفی شخصیت و کتاب، شعرخوانی در راستای ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی و تبیین دستاوردهای قیام حسینی در میان کودکان و نوجوانان اجرا شد.

ملک‌زاده فرد خاطرنشان کرد: کودکان عاشورایی حاضر در این مراسم با قرائت عهده نامه‌ای به تأسی از قیام امام حسین (ع) ضمن اعلام حمایت، همراهی و همدلی با کودکان غزه، برای ایستادگی در مقابل ظلم و ادامه راه شهدا و سربلندی ایران عزیز با سید و سالار شهیدان پیمان بستند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها