مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خبر داد؛

اجرای سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ۴۰۰ امامزاده مازندران

حجت الاسلام «حیدری جناسمی» از اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ امامزاده مازندران و فعالیت بیش از دو هزار مبلغ استان خبر داد.
کد خبر: ۶۷۷۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴ - 10July 2024

اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ امامزاده مازندرانبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین «ابراهیم حیدری‌جناسمی» مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام محرم و سالروز شهادت امام حسین (ع) و یارانش، اظهار داشت: همه ساله در این ایام طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه محرم امسال سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان مازندران در حال اجراست، افزود: بیش از دو هزار مبلغ مازندرانی برای تبیین عاشورا در اماکن مذهبی استان برنامه فرهنگی اجرا می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از فعالیت ۸۲ مبلغ اعزامی از قم در بقاع متبرکه استان در قالب طرح بصیرت عاشورایی خبر داد و گفت: تبیین امر به معروف نهی از منکر و تبیین قیام عاشورا از برنامه‌های مبلغان بومی و اعزامی از قم است.

حجت الاسلام حیدری جناسمی با اشاره به اجرای نیات واقفان برای اطعام‌دهی عزاداران حسینی در بقاع متبرکه مازندران، خاطرنشان کرد: طی روز‌ها و شب‌های ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی و در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش هرشب در بقاع متبرکه شاخص و مساجدی که دارای موقوفه مقید به مکان و زمان هستند، اطعام‌دهی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: بخش اعظمی از نیات موقوفات مازندران مربوط به عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه‌های محرم و صفر است که در این ایام در بقاع متبرکه و مساجد مازندران اجرای نیت می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران عنوان کرد: بیشتر موقوفات مازندران دارای قید زمان و مکان هستند و بر اساس نظر واقف باید در زمان و مکان مورد نظر اجرای نیت صورت گیرد و اوقاف از نظر شرعی و قانونی نمی‌تواند عواید موقوفات را در شهر و یا مکان دیگری هزینه کند.

حجت الاسلام حیدری جناسمی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های لبیک یا حسین (ع)، احلی من العسل ویژه دانش‌آموزان، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار