کارشناس یمنی:

عملیات مشترک ارتش یمن و مقاومت عراق رزمایش نظامی برای آینده است

سرلشکر خالد غراب گفت: عملیات مشترک نیرو‌های مسلح یمن و مقاومت عراق در ام‌الرشرش، حیفا یا دریای مدیترانه دارای مفاهیم و پیام‌هایی است و رزمایش‌های نظامی برای مراحل آتی محسوب می‌شود که در آن مرحله عملیات ممکن است به شدت افزایش یابد.
کد خبر: ۶۷۷۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸ - 10July 2024

به گزارش خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس: سرلشکر «خالد غراب» کارشناس یمنی در گفت‌وگویی اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا تاثیر عملیات مشترک نیرو‌های مسلح یمن و مقاومت عراق را کاهش دهد؛ عملیاتی که طی آن اهدافی در اراضی اشغالی فلسطین یا کشتی‌هایی را که در دریای مدیترانه به سمت بنادر این رژیم در حال حرکت هستند، هدف قرار می‌دهند.

عملیات مشترک ارتش یمن و مقاومت عراق رزمایش نظامی برای آینده است

وی گفت: دشمن نمی‌خواهد بین اسرائیلی‌ها و عوامل آنها وحشت ایجاد کند؛ زیرا اگر این شکست به دریای مدیترانه برسد، این امر به شدت بر اعتبار آنها و آمریکا تأثیر می‌گذارد.

سرلشکر غراب با اشاره به اینکه نگاه دشمن به عملیات یمن در دریای سرخ و دریای عربی به این دلیل است که می‌خواهد این عملیات‌ها را تهدیدی برای کشتیرانی بین‌المللی و تهدیدی برای تجارت جهانی جلوه دهد، تصریح کرد: جهان باید بداند که تمام عملیات‌های ما در همه دریا‌ها به خاطر اعمال فشار برای توقف تجاوز و محاصره غزه است.

این کارشناس در ادامه در خصوص توانایی پهپاد‌ها و موشک‌های یمنی برای رسیدن به دریای مدیترانه، گفت: با وجود پدافند هوایی آمریکا و متحدانش که حدود چهار کمربند دفاعی برای دفع موشک‌ها و موشک‌های یمنی که به سمت سرزمین‌های اشغالی فلسطین یا فلسطین حرکت می‌کنند، با به دریای مدیترانه، قرار دادند، همه آنها به دلیل تکنیک‌ها و سرعت‌های ارتباطی ما شکس خورده‌اند و سیستم‌های دفاعی دشمن را قادر به شناسایی آنها نیست. 

وی تصریح کرد: عملیات مشترک نیرو‌های مسلح یمن و مقاومت عراق در ام‌الرشرش، حیفا یا دریای مدیترانه دارای مفاهیم و پیام‌هایی است و رزمایش‌های نظامی برای مراحل آتی محسوب می‌شود که در آن مرحله عملیات ممکن است به شدت افزایش یابد.

وی افزود: برای محور مقاومت برنامه‌ریزی‌ها و تاکتیک‌هایی در نظر گرفته شده است تا در عرصه‌ها برای مقابله با خطرات و مشکلات پیش رو با وحدت عمل کنیم.

انتهای پیام/ ۴۱۱

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار