با حضور سردار «علی فضلی» صورت گرفت؛

بررسی حماسه‌رزم لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در عملیات‌های «نصر ۴» و «بیت‌المقدس ۲»

سردار «علی فضلی» فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در دوران دفاع مقدس بر ضرورت دقت‌نظر برای تدوین حماسه‌رزم لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) تاکید کردند.
کد خبر: ۶۷۷۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۶ - 10July 2024

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، ششمین جلسه تدوین تاریخ حماسه‌رزم لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) با مدیریت سردار «علی فضلی» فرمانده این لشکر سرافراز در دوران دفاع مقدس و با حضور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، به‌منظور بررسی حماسه‌رزم این لشکر سرافراز در عملیات‌های «نصر ۴» و «بیت‌المقدس ۲» برگزار شد.

بررسی حماسه‌رزم لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در عملیات‌های «نصر ۴» و «بیت‌المقدس ۲»

سردار «علی خلیلی» فرمانده قرارگاه پژوهشی عملیات‌های لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در شمالغرب، در این جلسه به تشریح اقدامات صورت‌گرفته این قرارگاه در راستای پروژه‌های تاریخی عملیات‌های «نصر ۴» و «بیت‌المقدس ۲» پرداخت و در ادامه پژوهشگران و نویسندگان کتاب عملیات‌های «نصر ۴» و «بیت المقدس ۲» از روند استفاده منابع و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان شرکت‌کننده در این عملیات‌ها و جمع‌بندی یافته‌های خود در خصوص ماموریت‌های محوله در قالب کتاب عملیات، توضیحاتی ارائه کردند.

سردار «علی فضلی» فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در دوران دفاع مقدس و فرماندهان و پیشکسوتان این لشکر نیز با توجه به یافته‌های پژوهشگران بر ضرورت دقت‌نظر برای تدوین حماسه‌رزم لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) تاکید کردند.

بررسی حماسه‌رزم لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در عملیات‌های «نصر ۴» و «بیت‌المقدس ۲»

عملیات تکمیلی «نصر ۴» در نیمه تیر سال ۱۳۶۶ توسط رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) بر روی ارتفاعات مشرف به شهر ماووت عراق انجام شد و همچنین عملیات «بیت‌المقدس ۲» نیز زمستان سال ۱۳۶۶ بر روی ارتفاع قمیش مشرف به شهر ماووت در سرما و برف انجام شد و رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در این عملیات با نصب پل شهید کلهر روی رودخانه قلعه چولان، برای عبور رزمندگان حماسه آفریدند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها