در گفت‌وگوی تلفنی «مادورو» با پزشکیان مطرح شد؛

عزم ایران و ونزوئلا برای ارتقای روابط راهبردی

رییس جمهور ونزوئلا طی گفت‌وگوی تلفنی با رییس جمهور منتخب تمایل خود برای ارتقای روابط راهبردی بلندمدت را ابراز کرده و متعهد شدند تا یک نشست در سطح عالی برگزار کنند.
کد خبر: ۶۷۷۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۶ - 10July 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «نیکولاس مادورو» ریس‌جمهور ونزوئلا در گفت‌وگوی تلفنی با «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهوری منتخب، پیروزی وی در انتخابات را تبریک گفت و سران دو کشور، تمایل خود برای ارتقای روابط راهبردی بلندمدت را ابراز کرده و متعهد شدند تا به زودی یک نشست در سطح عالی برگزار کنند.

عزم ایران و ونزوئلا برای ارتقای روابط راهبردی

مادورو به تازگی با انتشار پیامی از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نیز بر اهمیت تداوم روند تقویت «روابط برادری، دوستی و همکاری» میان تهران و کاراکاس تاکید کرد و گفت: می‌توانید روی ونزوئلا حساب کنید.
 
دولت ونزوئلا روز شنبه نیز با صدور بیانیه‌ای پیروزی مسعود پزشکیان در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران را به مردم کشورمان تبریک گفت.
 
در این بیانیه آمده است: ونزوئلا معتقد است که تصمیم مردم ایران، به سعادت این ملت و همچنین تثبیت این کشور به عنوان یک قدرت نوظهور در جهان چندقطبی نوپا به واسطه نقش برجسته‌ای که در سناریوی تحکیم صلح و توسعه جهانی ایفا می‌کند، کمک خواهد کرد.
 
طبق اعلام دولت کاراکاس، «مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهوری منتخب و ملت برادر و انقلابی ایران از حمایت مطلق نیکلاس مادورو موروس رئیس‌جمهوری (ونزوئلا) برای ادامه تعمیق روابط برادرانه بین دو ملت و در ائتلاف راهبردی جامع برای همکاری‌های سودمند متقابل و همچنین تحکیم جهانی چند مرکزی و چندگانه برخوردارند؛ (مناسباتی) که برای ادامه شکست دادن ادعاهای هژمونیک که چندجانبه‌گرایی و صلح جهانی را تهدید می‌کنند، ضروری است».

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها