بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

برنامه‌های مصوب در دوره شهید رئیسی در دولت چهاردم استمرار دارد

سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهور منتخب تاکید داشته است که برنامه‌های مصوب در دوره شهید رئیسی را استمرار دهد و استناد می‌کرد که خیلی از یاران شهید رئیسی در ستاد ما هستند. ما امیدواریم از آن برنامه‌ها استفاده کنند.
کد خبر: ۶۷۷۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۹ - 10July 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک مرحله دیگر وعده رییس جمهور شهید برای عادلانه سازی پرداخت کارمندان دولت برداشته شد. دولت این هفته با تصویب لایحه نظام ساماندهی پرداخت کارکنان دولت موافقت کرد تا نظارت بیشتری بر پرداخت‌های خارج از چارچوب انجام شود و پرداخت‌ها عادلانه باشد.

.

وی ادامه داد: امروز در جلسه هیات دولت مواردی که باید برای عضویت در سازمان‌های بین المللی پرداخت می‌شد، به تصویب رسید.

بهادری جهرمی همچنین خاطرنشان کرد: مصوبه دیگر، آیین نامه‌ای بود که برای ارتقاء مشارکت در حفظ محیط زیست به تصویب رسید که به تقویت مدیریتی این حوزه کمک کرده و مشارکت مردم را در زمینه محیط زیست جذب می‌کند.

سخنگوی دولت درباره روند تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور منتخب نیز بیان کرد: پس از تایید صحت برگزاری انتخابات توسط شورای نگهبان و صدور اعتبارنامه رییس جمهور، مراسم تنفیذ و تحلیف برگزار می‌شود. این روند معمول است و نباید حاشیه سازی بشود، چون دولت بعدی بدون حاشیه سازی بهتر می‌تواند خدمت کند. این دوره در اختیار دولت نیست و روال عادی است که دنبال می‌شود.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: برای دولت چهاردهم آرزوی موفقیت می‌کنم و اگر کمک کارشناسی نیاز باشد، در خدمت دولت خواهم بود. موفقیت دولت موفقیت همه مردم و کشور است. رئیس جمهور منتخب تاکید داشته است که برنامه‌های مصوب در دوره شهید رئیسی را استمرار می‌دهد و استناد می‌کرد که خیلی از یاران شهید رئیسی در ستاد ما هستند. ما امیدواریم از آن برنامه‌ها استفاده کنند.

وی درخصوص نامه مسعود پزشکیان به مخبر درباره انتصابات در دوره انتقال دولت، نیز گفت: درخواست رئیس جمهور منتخب است. درست است که رئیس جمهور منتخب مستقر نشده و آقای مخبر سرپرست ریاست جمهوری هستند، ولی ایشان از مردم رای گرفته‌اند و درخواستی داشته اند که مفاد این درخواست در خردادماه توسط آقای مخبر ابلاغ شده بود که تغییرات غیرضروری اتفاق نیفتد ولی وقتی کسی استعفا داده است، طبیعی است که روال آن دستگاه را نمی‌توان متوقف کرد.

وی اضافه کرد: شهید رئیسی همواره بر استمرار خدمت به مردم تاکید داشت و رهبر انقلاب هم همین امید‌ها را دارند. دولت کار‌ها را به سرعت پیش می‌برد. آقای مخبر تاکید داشت تا روز تحلیف وزرا مثل روز اول کار کنند تا مدیون مردم و شهید رییسی نباشند.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار