آمادگی کربلا برای میزبانی از ۵ میلیون زائر هم‌زمان با عاشورای حسینی+ تصاویر

در حالی که یک هفته تا عاشورا باقی مانده است، کربلا برای پذیرایی از ۵ میلیون زائر هم‌زمان با سالروز شهادت امام حسین (علیه‌السلام) و یارانش آماده می‌شود.
کد خبر: ۶۷۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲ - 10July 2024

به گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، «طرح امنیتی برای حضور زائران کربلا آغاز شد.» این را سخنگوی واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق تحسین الخفاجی می‌گوید. با آغاز ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین (علیه‌السلام) نیرو‌های امنیتی برای تأمین امنیت زائران در محرم به‌ویژه عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی فعال شده‌اند؛ به‌طوری که علاوه بر افزایش ایستگاه‌های بازرسی، دوربین‌های نظارتی هوشمند نیز در مسیر زائران و موکب‌ها نصب شده است. فرماندهی پلیس کربلا احسان الاسدی می‌گوید که «این طرح تا اربعین حسینی ادامه دارد.»

آمادگی کربلا برای میزبانی از ۵ میلیون زائر هم‌زمان با عاشورای حسینی+ تصاویر

سال گذشته طرح امنیتی محرم و صفر برای عملیات پیشگیرانه به‌منظور تعقیب عناصر تروریستی و داعش و تأمین سلامت زائران با موفقیت اجرا شد. نائب‌رئیس کمیسیون خدمات‌رسانی در پارلمان عراق باقر الساعدی تعداد زائران کربلا در دهه اول محرم را ۱۶ میلیون اعلام کرد که حدود چهار میلیون در روز عاشورا در کربلا حضور داشتند. این تعداد در ایام اربعین به بیش از ۲۲ میلیون نفر رسید.

آمادگی کربلا برای میزبانی از ۵ میلیون زائر هم‌زمان با عاشورای حسینی+ تصاویر

موکب‌های پذیرایی از زائران کربلا راه‌اندازی شده است. همچنین دسته‌های عزاداری باید بر اساس طرح امنیتی از مسیر تعیین شده به حرم امام حسین و حضرت عباس علیهماالسلام بروند. در حالی که یک هفته تا عاشورا باقی مانده است، مرکز آمار حرم عباسی می‌گوید که «در این روز برای حضور پنج میلیون زائر آماده هستیم.» یعنی حدود ۲۰ درصد بیش از سال گذشته. عاشورا در عراق ۲۷ تیر (یک روز بعد از ایران) است.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
پربیننده ها