شرفخانلو در گفت‌وگو با دفاع پرس:

شهید «حامد جوانی» به شهود رسیده بود

حسین شرفخانلو در مرحله پایان نگارش کتاب «السابقون» است. این کتاب که زندگینامه شهید حامد جوانی است را موسسه روایت فتح، در رده مدافعان منتشر و سال آینده در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی خواهد کرد.
کد خبر: ۷۰۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲ - 13February 2016

شهید «حامد جوانی» به شهود رسیده بود

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، حسین شرفخانلو نویسنده و محقق حوزه دفاع مقدس که پیش از این دو کتاب «اشتباه میکنید من زندهام» و «درضیه» را نوشته بود، در حال نگارش کتاب زندگی شهید حامد جوانی از شهدای مدافع حرم است که در رده (مدافعان) توسط موسسه روایت فتح منتشر و در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی میشود.

شرفخانلو درباره کتاب تازه اش به دفاع پرس گفت: این کتاب که «السابقون» نام دارد به زندگی «حامد جوانی» از دوران کودک تا پایان تحصیلات و عضویت در سپاه و فعالیت در توپخانه لشکر عملیاتی عاشورا در سوریه، نحوه شهادت و وقایع بعد از شهادت وی پرداخته است.

نویسنده «اشتباه میکنید من زندهام» درباره شهادت «حامد جوانی» گفت: وی دوبار به سوریه اعزام میشود و بار دوم به خاطر شایستگیهایی که از خود نشان میدهد از وی دعوت میکنند که به سوریه برود، که در این سفر به شدت مجروح شده و به کما می رود و به مدت 20 روز در بیمارستانی در سوریه بستری میشود. وی بعد به تهران منتقل میشود و بعد از اینکه 20 روز هم در تهران در حالت کما بود به شهادت میرسد.

وی با بیان اینکه زندگی شهید جالب و خواندنی است، درباره سلوک و شهود این شهید بزرگوار گفت: شهید زندگی جالبی دارد. خودش شهادتش را پیش بینی کرده بود. ایشان با دوستانی که با آنها برخورد داشت می گفت: «کار مرا راه بیاندازید وقتی شهید شدم دلتان میسوزد که چرا کاری برای من نکردید.» ایشان حتی به مادرش هم میگوید که قرار است شهید بشود.

شرفخانلو درباره شهادت «حامد جوانی» گفت: شهید «حامد جوانی» آرزو داشته که مثل حضرت عباس (ع) شهید بشود که همین اتفاق هم افتاد. هر دو دستش قطع شده و بر اثر انفجار چشمانش تخلیه میشود. علاوه بر این بدنش هم تمام بر اثر همین ترکشها زخمی میشود.

وی ادامه داد: وقتی پدرش به سوریه میرود و وضعیت وخیم پسرش را میبیند در جواب آشنایانی که جویای حال «حامد» هستند میگوید: «برای حامد روضه حضرت عباس(ع) بخوانید». علاوه بر این از جیب شهید یک نقاشی به دست آمده که رزمندهای را به تصویر کشیده شده که دقیقا به همین نحو شهید شده است.

شرفخانلو در پایان گفت: کتاب دیگری درباره «شهید مصطفیحامد پیشقدم» در دست تالیف دارم که به زودی منتشر خواهد شد.

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار