به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲
نماینده ولی فقیه در سپاه:
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اگر امروز مستشاران نظامی ما در جبهه مقاومت به ایفای نقش مؤثر می‌پردازند، این مهم در واقع دفاع از کیان اسلام و میهن اسلامی است.
کد خبر: ۸۲۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸ - 11May 2016

حضور مستشاران نظامی ما در جبهه مقاومت برای دفاع از شهرهای ایران است/ اقتدار امروز مرهون مقاومت است

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس؛ حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، ضمن تبیین نقش، جایگاه و اهمیت پاسداری از انقلاب اسلامی، از سپاه به عنوان نهادی انقلابی، مکتبی، پیش برنده و پیش رونده یاد کرد و اظهار داشت: توجه به متغیرها و مقتضیات زمان و مکان از جمله الزامات انقلابی بودن سپاه است و سپاه به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی میبایست با در نظر گرفتن و توجه به «متغیرها و مقتضیات» به عنوان یکی از الزامات انقلابی بودن این نهاد مکتبی، در تمامی حوزههای سخت، نیم سخت و نرم از آمادگی مطلوب و کافی برخوردار باشد.

وی افزود: بدون داشتن شناخت کامل، پاسداری از انقلاب بویژه در جبهه نرم افزاری که با نفاق، پوشش و لایههای پنهان همراه است با مشکل مواجه خواهد شد؛ امروز متغیرهای زیادی فراروی ما قرار دارد که شناخت آنها نقش تعیین کنندهای را در انقلابی بودن ما ایفا میکند.

حجت الاسلام سعیدی «زمان شناسی» را از دیگر ویژگی های انقلابی بودن سپاه خواند و اظهار کرد: بنابر روایات اسلامی «کسی که آگاه به زمانه باشد شبیخون نمیخورد» و بصیرت و آیندهنگری افراد بالاخص در نیروهای مسلح موجب میشود تا اهداف و مقاصد شوم دشمن در زمان مناسب شناسایی شده و با آن مقابله شود.

وی گام برداشتن در مسیر موازین و چهارچوبهای حرکت رهبر معظم انقلاب اسلامی را دیگر شرط انقلابی بودن سپاه برشمرد و خاطر نشان کرد: بیان معظم له مبنی بر اینکه «من انقلابیام، دیپلمات نیستم» حاکی از نگاه انقلابی رهبر فرزانه انقلاب و ایستادگی و تکیه ایشان بر حفظ استاندارها و اصول و مبانی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین با بیان اینکه بیشترین خطر و تهدید متوجه انقلاب های توحیدی، تصرف در اصول نرم افزار بعثت، امامت و ولایت فقیه است، گفت: وجود بدل شناسی چون علامه شهید مرتضی مطهری میتواند راه و مسیر اصلی را از غیر تشخیص دهد؛ از این رو سپاه وظیفه رعایت استانداردها را داشته و باید از اصول امام (ره) و رهبری دفاع کند؛ از جمله اینکه ولایت فقیه نشأت گرفته از ولایت ائمه است و این اصل تغییرپذیر نیست.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حکومت دینی با ایفای نقش مردم بوجود میآید، اضافه کرد: نقش مردم، فعلیت بخشیدن و ایجاد بستر و زمینه تحقق حکومت دینی است.

حجت الاسلام سعیدی قرار گرفتن سپاه در مرز دفاع از کیان، قرآن، اسلام، انقلاب اسلامی و نظام را علت هجمه دشمن بر علیه این نهاد مردمی برشمرد و عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل آنکه در تمامی عرصهها و ابعاد در حال حرکت مجاهدانه، تلاش، مبارزه و جهاد با دشمنان پیدا و پنهان انقلاب بوده و در صف اول تقابل با منافع مستکبرانه و زورمندانه دشمنان است همواره مورد هجمه آن قرار دارد.

وی نفوذ را راهبرد خصمانه امروز دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرد: تجربیات تلخی در این خصوص پیش روی ماست و با نگاهی به تاریخ گذشته درمییابیم که به طور معمول انقلاب ها از صدر اسلام تاکنون در سایه نفوذ و حرکت نرم افزاری از پای درآمدهاند.

نماینده ولی فقیه در سپاه از نفوذ به عنوان تصرف دشمن در ادراک مسئولین و مردم یاد کرد و بیان داشت: نفوذ سیاسی به معنای تصرف در ادراک سیاسی دولتمردان و نفوذ فرهنگی تصرف در ادراک فرهنگی مردم است اما نگرانیها از این است که دشمن با تمرکز روی افکار مردم و دولتمردان بتواند بر آنها تأثیرگذاشته و اهداف خود را از این طریق دنبال کند.

وی با اشاره به خباثت های امریکا در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بر علیه ملت ایران، اعتماد و تسلیم شدن در برابر خواست «کدخدا» را «اشتباه گرفتن دوست و دشمن» توصیف کرد و اظهار داشت: مطرح شدن برجام 2، 3 و 4 پس از برجام ،دامی برای انقلاب اسلامی بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی با هوشمندی و ژرف اندیشی خط امریکا را خواندند و مانع تحقق آن شدند.

حجت الاسلام سعیدی خط بطلان کشیدن بر تمامی دستاوردهای انقلاب را از پیامدهای تسلیم شدن در برابر زیاده خواهی دشمن توصیف و عنوان کرد: آنچه در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آوردهایم در سایه تکیه بر اصول و مبانی و ایستادگی در برابر قدرت های سرکش و زورگو و در رأس آنها امریکا است و توانمندی، اقتدار و عزت امروز ما مرهون مقاومت ماست.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان، شرط ماندن را ایستادگی توصیف و با بیان اینکه نفوذ گفتمانی و معنوی انقلاب در میان ملت های آزادی خواه جهان و ملل مسلمان موجب هراس استکبار جهانی شده، تصریح کرد: اگر امروز مستشاران نظامی ما در جبهه مقاومت به ایفای نقش مؤثر میپردازند، این مهم در واقع دفاع از کیان اسلام و میهن اسلامی است و اگر در آن جبهه با دشمن رو به رو نشویم، باید در شهرهای خودمان با آنها بجنگیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار