به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
عادی سازی تدریجی روابط با تل آویو، به یکی از سیاست‌های راهبردی حکام سعودی برای مقابله با محور مقاومت در منطقه تبدیل شده است.
کد خبر: ۸۲۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰ - 11May 2016

سعودی‌ها دیگر هراسی از آشکار شدن روابط شان با رژیم صهیونیستی ندارند

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، در دو سال اخیر، حکام سعودی نقاب از صورت برداشته و چهره واقعی خود را نشان دادند؛ آنها با اقدامات خصمانه خود که تماما مغایر با منافع و مصالح مسلمین بود، پیوند استراتژیک شان را با عمده دشمنان اسلام یعنی آمریکاییها و صهیونیستها عیان کردند.

تجاوز نظامی به یمن و به خاک و خون کشیدن هزاران نفر از مردم بیگناه این کشور، حمایت مالی و لجستیکی از تروریستهای تکفیری، مشارکت در کشتار و آوارگی مردم مظلوم سوریه، سرکوب قیام آزادیخواهانه و برابری طلبانه مردم بحرین، اعدام روحانیون آزادیخواه، رقم زدن فاجعه منا و نقش داشتن در توطئه کاهش قیمت نفت، تنها بخشی از خیانتها و جنایتهای اخیر آل سعود است که هدف از آنها کاستن از اقتدار جوامع اسلامی در جهت منافع و اغراض رژیم نامشروع صهیونیستی بود.

"عربستان سعودی سردمدار جنگ و توطئه چینی علیه منطقه است"؛ این بخشی از سخنان سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان است که جمعه شب در مراسم «هیئت حمایت از مقاومت اسلامی» در بیروت پخش شد؛ سید حسن نصرالله در این سخنرانی به علنی شدن رایزنیهای مقامات سعودی و صهیونیستی نیز اشاره کرد؛ اشاره رهبر مقاومت لبنان به دیداری بود که پنجشنبه گذشته در واشنگتن میان «ترکی الفیصل» شاهزاده متنفذ سعودی و «یاکوف عادمیرور» یکی از معاونان نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، انجام شد و توسط شبکه "سی ان ان" پوشش رسانهای داده شد.

به نظر میرسد عادی سازی تدریجی روابط با تل آویو، به یکی از سیاستهای راهبردی حکام سعودی برای مقابله با محور مقاومت در منطقه  تبدیل شده است؛ در دیدار روز پنجشنبه هفته گذشته، ژنرال عادمیرور صهیونیست به شاهزاد سعودی گوشزد کرد که «تل آویو و ریاض دارای منافع مشترک هستند و تاریخ مصرف طرح صلح اعراب برای رویارویی با اسرائیل منقضی شده است».

بیتردید همانگونه که سید حسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه خود مطرح کرد، «سوریه مهد مقاومت است»، مقاومتی که در دو دهه اخیر خار چشم صهیونیستها شده و شکستهای سنگینی را بر آنها تحمیل کرده است؛ بنابراین اگرچه رژیم صهیونیستی در قبال جنگ سوریه مداخله گری نمیکند اما حمایت تمام و کمال سعودیها از معارضان و تروریستهای فعال در سوریه، خیال سردمداران این رژیم جعلی را از بحران و جنگ مستمر در مهد مقاومت راحت کرده است و این همان خدمت بی مزد و منت سعودی ها برای صهیونیستهاست.

البته سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود با صلابت همیشگی گفت که« مقاومت امروز در بهترین و قویترین شرایط خود قرار دارد و ما توانایی عبور کردن از همه فشارها و چالشها را مانند گذشته داریم».

منبع:میزان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها