به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
سردار وحیدی:
رئیس مرکز مطالعات راهبردی دفاعی گفت: آمریکایی‌ها برای جبران آبروریزی خود فرمانده تفنگداران آمریکایی را عزل کردند و این اقدام بیشتر پیام قبول شکست را از سوی آنها داشت.
کد خبر: ۸۲۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲ - 16May 2016

دستگیری تفنگداران باعث ایجاد یک شکست روحی و روانی در بین آمریکایی‌ها شد

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، سردار احمد وحیدی رئیس مرکز مطالعات راهبردی دفاعی در گفتوگویی، با اشاره به عزل فرمانده تفنگداران آمریکایی بازداشت شده توسط ایران، اظهار داشت: دستگیری تفنگداران آمریکایی باعث ایجاد یک شکست روحی و روانی در بین آمریکاییها شده بود، در واقع اشتباه بزرگی از سوی آنها سر زده بود و در مقابل نیز، رزمندگان نیروی دریایی سپاه کار بزرگی انجام داده آنها را بازداشت کردند.

وی ادامه داد: طبیعتاً آمریکاییها نیز برای جبران آبروریزی خود فرمانده تفنگداران آمریکایی را عزل کردند و این اقدام بیشتر، پیام قبول شکست را از سوی آنها داشت.

به گزارش تسنیم، ساعت 16:30 روز سهشنبه مورخ 94/10/22 دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل ده تفنگدار مسلح وارد آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند که توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

روز پنجشنبه هفته گذشته و پس از گذشت چند ماه از این واقعه، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که، فرمانده 10 تفنگدار آمریکایی که در ماه ژانویه گذشته وارد آبهای سرزمینی ایران در خلیج فارس شده و برای مدت کوتاهی بازداشت شده بودند، از سمتش برکنار شده است.

طبق خبری که خبرگزاری رویترز منتشر کرده بود، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که اعتماد خود را به فرمانده «اریک راش» که فرماندهی یگان بازداشتشده در آبهای ایران را بهعهده داشته است، از دست داده و دیگر نیازی به ادامه همکاری با او نمیبیند.


منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها