به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۲
حجت الاسلام والمسلمین عباس پور :
رئیس عقیدتی سیاسی دانشگاه "علوم انتظامی امین " گفت: امام حسن عسگری(ع) در سختی‌ها یاور شیعیان و در عبور از گذرگاه های سخت و پرپیچ وخم هم چون چراغی روشنگر راه همه بودند.
کد خبر: ۹۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۴ - 10January 2014

یاران امام زمان در انجام وظایف شخصی وعبادی در آماده باش کاملند

حجت الاسلام و المسلمین عباس پور رئیس عقیدتی سیاسی دانشگاه "علوم انتظامی امین" در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری اظهار داشت: امید است خداوند توفیق دهد بتوانیم راه امامت را که از امروز به امام عصر(عج) منتقل می شود بشناسیم و ادامه دهیم .

وی افزود: امام حسن عسگری (ع) بیشترین محدودیت ها و فشارها را از طرف دشمنان و مستکبران زمان داشتند چرا که دشمنان منتظر وعده ای که به وجود امام زمان (عج) از طرف ائمه داده شده است بودند لذا هر چه به این روز نزدیک تر می شد فشار بیشتری را به پدرشان وارد می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عباس پور تصریح کرد: دشمنان اسلام امام حسن (ع) را در منطقه ای نظامی محصور کرده بودند. گرچه امام به ظاهر آزاد بودند ولی محدود  و در زندان بزرگتری بودند. حتی شیعیان و نزدیکان امکان پرسیدن مسائل شرعی را نداشتند. لذا راوی می گوید:  اگر من سوالی با این ایشان داشتم در غالب میوه فروش به آنجا می رفتم  و امام نیز به بهانه خرید میوه جواب سوال من را می دادند .

هم چون چراغی روشنگر راه همه بودند

وی با اشاره به اینکه امام حسن عسکری(ع) در همه صفات شایسته زبانزد خاص و عام بود، گفت: شجاعت، شهامت، جرأت و قوت قلب از ویژگی های شخصیتی این امام بزرگوار به شمار میآید. ایشان در سختیها یاور شیعیان و در عبور از گذرگاه های سخت و پرپیچ وخم، هم چون چراغی روشنگر راه همه بودند.

این مقام روحانی اضافه کرد: پیشوای یازدهم ما همین که پاسی از شب میگذشت از خواب بر میخاست، وضو میگرفت، و به راز و نیاز با پروردگار متعال میپرداخت. به عبادت، و نماز شب بسیار اهمیت میداد، به طوری که هیچ گاه آن را ترک نمیکرد.

چون صخره ای نفوذناپذیر از دسترس فرومایگان به دور بود

وی با بیان اینکه صداقت کلام و صفای باطن امام علیه السلام بر همگان اثبات شده بود، تصریح کرد: آرامش و استواری او قلبها را آرام میکرد و بر زخم های دیرینه شیعیان مرهم مینهاد. چون صخره ای نفوذناپذیر، از دسترس فرومایگان به دور بود و به بلندای عزت و مردانگی اش خس و خار را راهی نبود.

حجت الاسلام والمسلمین عباس پور خاطرنشان کرد: روز جمعه، هشتم ربیع الاول سال 260 هـ.ق، امام حسن عسکری علیهالسلام پس از این که نماز صبح را خواندند، بر اثر زهری که هشت روز قبل معتمد به ایشان خورانده بود، به شهادت رسید.

وی ادامه داد: از فردا امامت امام دوازدهم (قائم آل محمد) شروع می شود. امام زمان(عج) بر حسب خواسته الهی تا روزی که جهان خود را آماده کند ظهور خواهد کرد که وظیفه ما در عصر غیبت شناخت راه و حرکت کردن در مسیر ایشان خواهد بود.

یاران امام زمان در انجام وظایف شخصی وعبادی در آماده باش کاملند

رئیس عقیدتی سیاسی دانشگاه "علوم انتظامی امین" با بیان اینکه یاران امام زمان در روایت ها مشخصه های مختلفی برای آنها گفته شده است، ادامه داد:  خصوصیات بارز اصحاب امام عصر(عج) این است که آنها به علم غیب ایمان دارند به طوری که حتی در قرآن نیز این مشخصه ذکر شده است. مصداق ایمان به علم غیب؛ اعتقاد و شناخت به وجود امام زمان است .

وی به اولین مشخصه یاران امام زمان اشاره کرد و افزود: اصحاب واقعی امام عصر(عج) این است که اعتقاد به وجود ایشان دارند و او را امام حاضر و حیّ  خود می دانند. یاران امام زمان کسانی هستند که همیشه در انجام وظایف شخصی وعبادی در آماده باش کامل  هستند و نیز از نظر اجتماعی  کمک می کنند که زمینه ظهور آن حضرت فراهم شود.

حجت الاسلام و المسلمین عباسپور دلیل اصلی غیبت را نداشتن آمادگی جامعه برای  وجود آن حضرت عنوان کرد و گفت: هر قدر ما همت کرده و آماده اصلاح جامعه شویم بدون شک زمینه ظهور ایشان فراهم می شود و هر قدر مردم شناخت و بصیرت لازم را پیدا نکنند طبیعتا این امر موجب غیبت طولانی تر امام زمان(عج) خواهد بود.  

وی یکی از وظایف مسلم شیعیان در زمان غیبت امام زمان را دعا برای قرب ظهور و درخواست تعجیل در قیام آن حضرت دانست و گفت: شیعه راستین و دلباخته امام زمان کسی است که در هر صبح و شام و با هر نماز و نیاز دست حاجت به پیشگاه خدای دراز کرده و از او خواستار ظهور مولایش  باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار