به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
حجت‌الاسلام صفایی در همایش سراسری روحانیون وزارت دفاع:
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت: رفتار و عملکرد روحانیون شاغل در نیروهای مسلح باید الگو و نمونه باشد.
کد خبر: ۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۳ - 09July 2013

انقلاب اسلامی ثمره 14 قرن تلاش همه برای اعتلای اسلام است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، حجتالاسلام والمسلمین غلامرضا صفایی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا در نخستین همایش سراسری روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تبیین نقش و جایگاه روحانیت در بدنه نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: رفتار و منش روحانیون در نیروهای مسلح باید الگو و نمونه باشد؛ چرا که نوع نگاه و بینش فرماندهان و کارکنان به ویژه جوانان پایور و وظیفه تا حد زیادی متاثر از عملکرد روحانیون و مبلغان دینی است.
 

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه شاخص و نقش حساس روحانیت در نیروهای مسلح تصریح کرد: تعداد و یا سطح علمی بالای روحانیون در نیروهای مسلح هرچند حائز اهمیت است، اما آنچه از اهمیت بالاتری برخوردار است، میزان نفوذ و تاثیرگذاری روحانیون در بین آحاد فرماندهان و کارکنان خدوم نیروهای مسلح به ویژه قشر جوان است.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا در ارتباط با آثار و برکات متاثر از خلوص و سادگی و تقوا در انسانهای برجسته عصر حاضر خاطرنشان کرد: وقتی به رفتار و کردار شخصیتهایی مانند مرحوم حجتالاسلام حاج سیدعلیاکبر ابوترابیفرد سید اسرای ایران نگاه میکنیم چیزی جز تقوا و اخلاص در عمل مشاهده نمیشود.


وی با بیان خاطرهای از مرحوم ابوترابی خاطرنشان کرد: در یکی از روزهای دوران اسارت مرحوم حجتالاسلام ابوترابیفرد در آسایشگاه آنها، رادیویی توسط نگهبانان اردوگاه اسرا کشف میشود. بعثیها به دنبال پیدا کردن صاحب رادیو بوده و همه اسراء را تحت فشار قرارداده بودند تا صاحب رادیو خود را معرفی کند در آن لحظه مرحوم ابوترابیفرد بلند شده و اعلام میکند صاحب رادیو من هستم این درحالی است که همه میدانستند ایشان صاحب رادیو نبودند. سپس نگهبانان مرحوم ابوترابی فرد را با خودشان برده و شب هنگام وقتی ایشان را در حالی که به شدت خونین و مجروح شده بود باز میگردانند، دیگر اسرای ایرانی به دور ایشان جمع شده و میپرسند حاج آقا چرا خودتان را صاحب رادیو معرفی کردید؟ مرحوم ابوترابی فرد به آنها میگوید که این کار را کردم تا نگهبانان بقیه اسرا را شکنجه نکنند و از طرف دیگر چنانچه کسی که صاحب رادیو بود لو میرفت شاید توان تحمل در برابر شکنجه بعثیها را نداشته و مجبورش میکردند تا رفتاری غیرمتعارف و دور از شأن یک انسان مؤمن انجام دهد.


حجتالاسلام صفایی در ادامه با تاکید بر اینکه تقوا و اخلاص در عمل آن سید روحانی، او را به تاثیرگذارترین آزاده در میان سایر آزادگان کشورمان تبدیل کرده بود؛ تصریح کرد: روحانیون برای تاثیرگذاری و نفوذ در دیگران باید الگوی تقوا، پرهیزکاری و اخلاص در عمل باشند.      


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: ثمره و حاصل 14 قرن فداکاری، ایثارگری و هزینههایی که اسلام داده همین نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امروز مبلغان دینی بیش از هر زمان دیگری وظیفه دارند تا در پیشبرد اهداف اسلام ناب محمدی (ص) با تمام توان تلاش و کوشش کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها