ساجد
مناسبت‌ها
تصاویر/ بازدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و مسئولان از محل وقوع حادثه طبس
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دوران تصدی مسئولیت نمایندگی امام خمینی (ره) در وزارت دفاع، به‌همراه تعدادی دیگر از مسئولان، از محل وقوع حادثه طبس بازدید کردند.
تصاویر/ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا (۲)
دانشجویان پیرو خط امام، در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ با تسخیر سفارت آمریکا در تهران، به اسناد مهمی دست یافتند که ثابت کرد رژیم ایالات متحده آمریکا در سفارت‌خانه خود اقدام به جاسوسی و انجام اقدامات خرابکارانه در جمهوری اسلامی ایران کرده است؛ بنابراین پس از این حادثه که به قطع رابطه دائم ایران و آمریکا منجر شد، سفارت آمریکا در تهران را «لانه جاسوسی آمریکا» نامیدند.
تصاویر/ شهدای حادثه مِنا
حادثه مِنا که در تاریخ دوم مهر ۱۳۹۴ مصادف با روز عید قربان رخ داد، منجر به کشته و مجروح شدن هزاران نفر از مسلمانان شد که در این بین شمار جان‌باختگان ایرانی به ۴۶۵ نفر رسید. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.
تصاویر/ عملیات مرصاد (۲)
عملیات پیروزمندانه مرصاد پس از قبول قطعنامه ۵۹۸ توسط رزمندگان اسلام در تقابل با تجاوزگری منافقین به خاک کشور صورت گرفت که در پی آن ضربه سنگینی به این گروهک تروریستی وارد شد؛ که در زیر تصاویر مربوط به این عملیات ارائه شده است.
تصاویر/ عملیات مرصاد (۱)
تصاویر زیر نمایشی از عملیات پیروزمندانه مرصاد در هشت سال دفاع مقدس را به تصویر کشیده است.
تصاویر/ دیدار ماموران صلیب سرخ با مصدومین بمباران شیمیایی سردشت
بمباران شیمیایی سردشت در تاریخ یکشنبه هفتم تیر ۱۳۶۶ که ارتش بعثی عراق در این حمله ده‌ها تن از مردم این شهر اعم از پیر و جوان، زن و کودک را با گاز‌های کشنده شیمیایی مورد هدف قرار داد که بر اثر آن ۱۱۰ نفر شهید شدند و نام بیش از پنج هزار نفر در سازمان‌های بین‌المللی به عنوان مصدوم شیمیایی سردشت به ثبت رسیده است. رژیم بعث عراق در این حملات از سه نوع گاز خردل، گاز‌های اعصاب (تابون، سارین یا سومان) و سیانوژن علیه مردم بی‌دفاع استفاده کرده بود.
تصاویر/ رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) در عملیات بیت المقدس
تصاویر حضور رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) در عملیات بیت المقدس، در ذیل به تصویر کشیده شده است.
تصاویر/ عملیات بازی‌دراز
نخستین عملیات نیمه‌گسترده با فرماندهی مشترک ارتش و سپاه در منطقه عملیاتی بازی‌دراز در تاریخ یکم اردیبهشت ۱۳۶۰ آغاز شد و در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۶۰ پایان یافت.
تصاویر/ شهید بهزاد بور
شهید «بهزاد بور» در تاریخ یکم اسفند 1346 در استان مازندران شهرستان نور چشم به جهان گشود. وی که در گردان ادوات لشکر 25 کربلا خدمت می‌کرد، 20 فروردین 1367 طی عملیاتی در منطقه خرمال به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
تصاویر/ سردار شهید سید محمد میر قیصری
سردار شهید «سید محمد میرقیصری» در سحرگاه یکی از روز‌های تیرماه سال ۱۳۴۲ در خانواده‌ای اصیل و روحانی دیده به جهان گشود. وی با سمت فرمانده گردان حضرت رسول (ص) لشکر ۱۷ علی ابن ابی طالب (ع) در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر و سینه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پربیننده ها
آخرین اخبار