موشک هرمز؛ "شکارچی بالستیک" ناوهای غول‌پیکر + عکس

روز گذشته موشک‌های بالستیک ضدناو هرمز ۱ و ۲ برای نخستین بار رونمایی شد. این موشک‌ها، نمونه پیشرفته‌تر موشک‌های بالستیک خلیج‌فارس هستند.
کد خبر: ۱۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹ - 12May 2014

موشک هرمز؛

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، روز گذشته در نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جدیدترین موشک ضدناو ایران در ۲ رده رونمایی شد. مهمان ویژه مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید سپاه، فرمانده معظم کل قوا بود.

موشکهای بالستیک هرمز ۱ و هرمز ۲، موشکهای ضدناو جدید ایران بودند که در نمایشگاه دستاوردهای سپاه برای نخستین بار رونمایی شدند.

این موشک به لحاظ شاکله و شکل ظاهری بسیار شبیه موشک بالستیک و ضدکشتی خلیج فارس است. این موشک طبق اظهارات جانشین فرمانده کل سپاه، یکی از مهمترین و منحصر به فردترین موشکهایی ایرانی است که توسط سردار شهید، حسن طهرانیمقدم طراحی و ساخته شده است.

این موشک، مدلی پیشرفتهتر و بر اساس الگوی طراحی فاتح ۱۱۰ طراحی و ساخته شده است. خلیجفارس، یک موشک تکمرحلهای و سوخت جامد بوده و با سرعتی مافوق صوت، قادر است اهدافی تا ۳۰۰ کیلومتری را هدف قرار دهد.

اخیراً سازمان اطلاعات نیروی دریایی آمریکا، طی گزارشی دقت این موشک ضدکشتی را زیر ۱۰ متر اعلام کرد و نوشت که موشک خلیجفارس قادر است تمام تجهیزات نظامی دریایی دشمنان ایران در خلیج فارس و دریای عمان را شکار کند.

موشک بالستیک سوخت جامد خلیج فارس، با دقتی زیر ۱۰ متر و با کلاهک ۶۵۰ کیلوگرمی خود قادر است شناورهای سنگین دشمن و ناوهای هواپیمابر در خلیجفارس هدف قرار دهد.

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار