به روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۱
فرمانده سپاه ناحیه شاهرود گفت: دوسالانه اجلاسیه شهدای شهرستان با اجرای نمایش فصل شیدایی گروه هنری مهنّا در اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود.
کد خبر: ۲۳۴۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹ - 09April 2017
به گزارش گروه استانهای دفاع پرس، سرهنگ «حمید دامغانی» اظهار داشت: دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود بزرگ‌ترین برنامه فرهنگی شهرستان محسوب می‌شود که با محوریت شهدا و مشارکت، حضور نهادها و دستگاه‌های اجرایی در اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دوسالانه شهدا در سال 94 رخداد فرهنگی مطلوبی در شاهرود بود افزود: در این دوسالانه همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه مردم به‌صورت خودجوش گرد هم آمدند و تلاش کردند که در حوزه مسائل فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیتی مفید انجام دهند و آثار آن نیز تا مدت‌زمان زیادی مشهود بود.

فرمانده سپاه ناحیه شاهرود با اشاره به اجرای برنامه گروه نمایشی فصل شیدایی در نخستین دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود، افزود: این گروه نمایشی تنها در مراکز استان‌ها اجرای برنامه دارند و شاهرود اولین شهر غیر از مرکز استان محسوب می‌شود که گروه هنری مهنا در آن به اجرای برنامه می‌پردازد.

دامغانی با بیان اینکه حدود 100 بازیگر این گروه نمایشی از نیروهای بومی تأمین می‌شوند اضافه کرد: نمایش فصل شیدایی به مدت 10 شب با موضوعات شهادت، دفاع مقدس، داعش، معضلات فرهنگی و اجتماعی در شاهرود اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این مراسم هفت الی 10 هزار تماشاگر در هر شب بازدیدکننده‌ها را از سرتاسر استان به‌سوی خود جلب کند.

دبیر دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود با بیان اینکه همه ما مدیون ایثارگری‌ها و خون شهدا هستیم تصریح کرد: رساندن پیام شهدای جهان اسلام به گوش تمام جهانیان وظیفه ما است و امیدواریم با اجرای باشکوه دوسالانه اجلاسیه شهدا بتوانیم بخشی از دین خود را به شهدا ادا کنیم.

دامغانی با تأکید بر زنده نگه‌داشتن روحیه ایثارگری و شهادت در جامعه افزود: اگر امروز با جنگ‌هایی که در اطراف ایران وجود دارد در یک جزیره امن زندگی می‌کنیم این مهم را مرهون ایثارگری و ازخودگذشتگی شهیدان هستیم که لازمه تداوم آن زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار