به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
امام جمعه قزوین:
امام جمعه قزوین گفت: وظیفه مردم هم فقط حاضر شدن پای صندوق‌های رأی و انتخاب نماینده نیست، بلکه مردم باید از نمایندگان خود مطالبه داشته باشند که قانون FATF که در مجلس مطرح شد؛ نمایندگان محترم در این خصوص چه موضعی داشتید؟
کد خبر: ۲۹۶۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸ - 22June 2018

مردم حق دارند موضع نمایندگان مجلس را در مورد «FATF» بدانند/ دیگر ارزش ندارد وقت مردم را بیش از این برای برجام تلف کنیمبه گزارش دفاع پرس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مسجدالنبی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: لازم است تا در زندگی برای رشد و کمال مقید به بیانات نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار(ع) باشیم.

وی ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته و همچنین هفته قوه قضائیه عنوان کرد: فرمایشات رهبری در دیدار با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حاوی مطالب مهمی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

امام جمعه قزوین به برجام و حواشی آن اشاره کرد و افزود: تعهدنامه‌ای که بعد از برجام از سوی استکبار جهانی علیه ملت ایران برنامه‌ریزی می‌شود، فریب‌کارانه است و مسؤولان باید در این زمینه هوشیار باشند.

آیت‌الله عابدینی در ادامه به تاریخ تصویب برجام در مجلس اشاره کرد و یادآور شد: سؤال این است که مجلس چقدر وقت برای تصویب برجام گذاشت، مجلس به ملت ایران مدیون است و کسانی که در مجلس شورای اسلامی برجام را تأیید کردند سرشان همیشه پایین بوده و سرافکنده و شرمنده هستند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند نسبت به تعهدنامه‌هایی که هر روز با رنگ‌های مختلف و بسیار حساب شده از سوی مستکبران برای غارت ثروت ملت‌ها و زیر پا گذاشتن میراث معنوی و فرهنگی مردم هدایت و راهبری می‌شود، دقت داشته باشند.

وی افزود: بدانیم که اینها نیرنگ‌های شیطانی است و آشی است که مستکبران شیطانی برای دستیابی به اهدافشان برای ما پخته‌اند و نباید به نیرنگ‌های دشمن به دیده اعتماد و احترام نگاه کنیم و همواره باید نسبت به آن هوشیاری و دقت نظر بالایی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با یادآوری تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس چه میزان وقت صرف کرد تا برجام به تصویب برسد؟! این معاهده تا قیامت برای مجلسی‌ها خسارت و ندامت بر جای گذاشته است.

امام جمعه قزوین در این خصوص اضافه کرد: امروز مدیریت برجامی که آمریکایی‌ها با وجود نقش اصلی به آن پایبند نبودند، به دست اروپایی‌ها افتاده و سؤال این است که آیا ارزش این را دارد که وقت مردم را بیش از این برای برجام تلف کنیم؟

وی در ادامه اظهار کرد: این رویه غربی‌هاست که همه کشورها به دنبال رفتار مستکبرانه آنها حرکت کنند و ادعای اجماع جهانی دارند و کشورهایی که به آنها نمی‌پیوندند آنها را در شرایطی قرار می‌دهند که بترسند، در این شرایط باید جوانمردی، بصیرت، بینایی و ایمان یک نماینده مجلس و یک مسئول امور خارجه خود را نشان دهد و مسیر درست را انتخاب کنند.

آیت‌الله عابدینی در ادامه افزود: باید بدانیم که در برابر فشار آمریکایی‌ها و تحریم‌ها اگر به دنبال راه چاره هستیم، شکستن هیبت و اقتدار آمریکایی‌ها تنها مسیر است.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: هرجا ما هیبت آمریکا را شکستیم؛ مستحکم ایستادیم و با موفقیت پیش رفته‌ایم، موفقیت‌هایی که از ابتدای انقلاب تا به امروز به دست آورده‌ایم مدیون استقامت در برابر استکبار جهانی بوده و سیلی ما به صورت آمریکا توانسته، ایران اسلامی را در جهان مقتدر نشان دهد و هرکجا که ملاحظه آمریکا را کردیم متأسفانه زمین خورده‌ایم.

وی با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش در هفتم تیر عنوان کرد: شهید بهشتی و یارانش در دشمنی با دشمنان اسلام و انقلاب به خوبی می‌دانستند که چگونه باید رفتار و عمل کنند، همین شهید بهشتی بود که فرمود؛ آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه به در پیش بودن هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: با آمدن رئیس کل جدید دادگستری قزوین مردم امیدوار شده‌اند که ان‌شاءالله حقوق آحاد مردم احیا شود و امیدواریم هر کجا تعدی به بیت‌المال صورت گرفته است با جدیت و بصیرتی که ایشان دارند احیای حق صورت بگیرد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: امیدواریم تمام مجموعه دستگاه قضایی در شرایطی استان قزوین را مدیریت کنند تا ظالمان و متعدیان به حقوق مردم، آنهایی که حرام و حلال و حق و باطل را نمی‌فهمند احساس ناامنی کنند و آنهایی که حقوقشان ضایع شده احساس امنیت کنند.

وی با اشاره به سخنرانی پیش از خطبه‌های ابراز کرد: رئیس کل جدید دادگستری در جایی اشاره کردند که «حق» حتی اگر قدیمی شده باشد باید بازگردادنده شود؛ امام علی (ع) فرمودند حق با قدیمی شدن باطل نمی‌شود و در هر زمانی باید به صاحبِ حق بازگردانده شود و این اقدام اگر محقق شود در راستای فرمایشات امیرالمؤمنین (ع) است.

آیت الله عابدینی افزود: امیدواریم حجت‌الاسلام‌ قدرتی رئیس کل دادگستری قزوین و همکارانشان در احیای حقوق مردم موفق عمل کنند و قانون‌خواران که کارشان دور زدن قانون است و می‌خواهند سر قانون کلاه بگذارند نتوانند سَرِ مجریان قانون در استان ما کلاه بگذارند و تحقق این هدف مستلزم آن است که مسئولان قضایی با بصیرت پای کار باشند.

خطیب جمعه قزوین تأکید کرد: دستگاه قضایی زحمات بسیاری را متحمل می شود تا بتواند سرعت رسیدگی به پرونده‌ها را بیشتر کند و مردم زودتر به حقشان برسند که کار ارزشمندی است.

وی بار دیگر با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار بحث قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون صحبت شد، این مسائل جزو وظایف اصلی و مهم مجلس است و باید ببینیم نمایندگان فعلی ما به چه میزان در قانونگذاری دقت لازم را به کار می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: وظیفه مردم هم فقط حاضر شدن پای صندوق‌های رأی و انتخاب نماینده نیست، بلکه مردم باید از نمایندگان خود مطالبه داشته باشند که قانون FATF که در مجلس مطرح شد؛ نمایندگان محترم در این خصوص چه موضعی داشتید؟

امام جمعه قزوین مطرح کرد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم که شخصیت بزرگی مثل مرحوم مدرس را الگوی راه خود قرار دهند، شخصیتی که مثل خورشید تابان در فضای مجلس می‌درخشید و مجلس ما باید جایگاه بزرگانی همچون مدرس را حفظ کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تبیین کرد: مقاومت اسلامی در یمن روز به روز محکم‌تر شده و اقتدار آنها بیشتر می‌شود و‌ موشک‌های آنها به عنوان سپر اقتدار و ابزار بازدارنده ظلمِ ظالمان و متعدیان به کار گرفته می‌شود که ما از خدای متعال برای این عزیزان موفقیت‌های بزرگ را درخواست داریم.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به سالروز تبلیغ و اطلاع‌رسانی بیان کرد: به واسطه صدور دستور امام خمینی(ره) سازمان تبلیغات اسلامی تأسیس شد و همه مردم ما به خصوص آقایان و بانوانی که به صورت مستمر در نماز جمعه حضور دارند، می‌توانند هرکدامشان یک مبلغ برای ارزش‌های دینی، آرمان‌های شهدا و انقلاب اسلامی باشند.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: همه ما باید مبلغ مبانی دینی باشیم و مبلغ نمازهای جماعت، مبلغ مهربانی و دلسوزی، مبلغ مسجد، مبلغ حقوق یکدیگر و مبلغ تقوا باشیم.

وی با اشاره به روز اصناف عنوان کرد: همه اصناف در دوران پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش برجسته ای ایفا کردند و در شرایط امروز از همه اقشار مختلف اصناف که همگی در ادامه روند انقلاب نقش آفرینی می‌کنند، تشکر می‌کنیم و خیر و برکت را برای آنها از خدای متعال درخواست داریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سالروز هشتم شوال و روز تخریب حرم‌های بقیع گفت: حدود 90 سال پیش در این روز حرم ائمه بقیع توسط وهابی‌ها تخریب شد و این ننگ برای آنها در همه تاریخ وجود دارد و هیچ زمانی پاک شدنی نیست و امیدواریم روزی برای ائمه بقیع بارگاه مقدس و باشکوهی مانند حرم قدس رضوی و کربلای معلا و نجف اشرف و کاظمین و سامرا بنا کنیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز وفات شیخ بهایی اذعان کرد: این عالم بزرگوار در شهر قزوین نقش آفرین بود در زمینه فرهنگی قزوین تاثیرگذار بود و پیش از سفر به اصفهان به همراه شیخ لطف الله حضور داشتند و آثار و برکات این دانشمند بزرگ قرآنی که معمار و مهندس بود در شهر ما دیده می شود که این موارد سرمایه های معنوی و دینی محسوب می‌شوند که علو درجات را برای این مرد بزرگ از خدای متعال خواهانیم.

وی در پایان یادآور شد: از زحمات همه ورزشکاران عزیزی که در مسابقات جهانی درحال تلاش هستند تشکر می‌کنیم و به اقتدار و تلاش‌های آنها خداقوت عرض کرده و برای ادامه مسابقات همه این عزیزان آرزوی موفقیت داریم.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه به ورزشکاران عزیزمان خدا قوت می‌گوییم، اظهار کرد: برای ورزشکارانمان دعا کنیم و برای مسابقات پیش رو از خدای متعال برای آنها توفیق بخواهیم چرا که آنها پرچم اقتدار نظام را به دست گرفته‌اند و امیدواریم بتوانند اخلاق دینی و منش جوانمردانه امیرالمؤمنین(ع) را به صحنه های ورزش بکشانند و مبلغ این معانی باشند.

خطیب جمعه قزوین به سالروز ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) اشاره کرد و گفت: خدای متعال رهبر فرزانه انقلاب را از نقشه شیطانی مستکبران حفظ و ملت و کشور ما را از رهبری فرزانه برای سالیان سال برخوردار کردند تا ان‌شاءالله زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار