به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
رییس دفتر دادستان کل کشور:
علی اکبر بختیاری گفت: نامه دکتر ظریف در موعد مقرر به دادستانی کل ارسال شده و در حال بررسی است.
کد خبر: ۳۲۰۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷ - 27November 2018

نامه ظریف به دادستانی کل کشور درباره پولشویی در حال بررسی استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، علی اکبر بختیاری درباره ارسال نامه ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دادستانی کل کشور اظهار داشت: نامه دکتر ظریف در موعد مقرر به دادستانی کل ارسال شده و طبیعتا در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه این نامه در 12 صفحه به دادستانی کل کشور ارسال شده است، افزود: بخشی از این نامه مربوط  به مسایل کلی پولشویی است و  بخشی مربوط به مسایلی همچون نظر مبارک آقا در بحث فرمان هشت ماده‌ای است. بخشی هم راجع به مصاحبه ایشان است که منعکس شده است و بخشی هم مربوط به مواضع دیگران است که نسبت به موضوع داشته‌اند و به طور کلی راجع به مسایل مختلفی است و نهایتا نظر دادستان کل هم اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، در پی اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان در مورد وجود فساد پولشویی در کشور و تاکید بر اهمیت مبارزه با آن، گفته شد که دادستان کل کشور در نامه‌ای از ظریف خواسته است که مستندات خود در مورد موضوع پولشویی را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز 3 آذر ماه اعلام کرد که پاسخ محمد جواد ظریف به نامه دادستان کل کشور داده شده است.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها