به روز شده در: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
سردار رضایی تاکید کرد؛
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه تشدید مبارزه با قاچاق در دستور کار مرزبانان است، گفت: آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی برای کاهش جرایم یک ضرورت است.
کد خبر: ۳۴۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳ - 01May 2019

ضرورت آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی برای کاهش جرایمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در همایش معاونان، فرماندهان استان‌های مرزی، مراکز آموزش، فرماندهان‌ هنگ‌ها و پایگاه‌های دریابانی با بیان اینکه شهدای مرزی ما مظلومند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمایشات گوهرباری در خصوص مرزبانان و شهدای مرزی داشتند که این نشان از جایگاه ویژه مرز در کشور دارد.

وی در ادامه رعایت آیین نامه انضباطی را مهم دانست و تصریح کرد: آیین نامه انضباطی؛ رساله مهم نیروی‌های مسلح است که به تصویب فرمانده معظم کل قوا رسیده و مطالعه و اجرای آن باید به طور ویژه در دستور کار فرماندهان باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای اجباری و الهی است که باید علاوه بر ایجاد بسترهای مناسب این موضوع در مرزها، آن را جاری نیز کنیم.

وی با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه نیروی انتظامی با پدیده شوم قاچاق، اظهار داشت: باید با روحیه انقلابی به طور جد برای مبارزه با این پدیده قدم برداریم و به تشدید مبارزه با قاچاق در مرزهای کشور بپردازیم.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: عزت مرزهای کشور در گرو اقدامات و عملکرد مرزبانان برای حفظ کیان این آب و خاک است چرا که مرز از جایگاه ملی و ویژه‌ای برخوردار است.

سردار رضایی با بیان رویکرد نظامی، دفاعی، امنیتی و اجتماعی مرزبانان در مرزها، گفت: این رویکرد باید در تفکرات مرزبانان جاری شود و طرح‌ریزی و سناریوهای عملیاتی باید بر این اساس در مرزها میدانی و اجرایی شود.

وی اشراف اطلاعاتی را مهم قلمداد کرد و افزود: لازمه تأمین و پایداری امنیت در مرزها داشتن اشراف اطلاعاتی بر منطقه و حوزه استحفاظی است که باید در این زمینه برآوردهای اطلاعاتی و طرح ریزی‌ها را افزایش دهیم.

مقام عالی مرزبانی نیروی انتظامی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت اجتماعی در سال‌ جاری را تشریح کرد و اظهار داشت: آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی برای کاهش جرایم یک ضرورت است که باید در این زمینه اقدامات موثرتری پیش‌بینی شود.

سردار رضایی تعامل را اصلی اساسی در مرزبانی دانست و خاطرنشان کرد: با کشورهای همسایه در چارچوب روابط دیپلماسی تعامل و بر ارتقاء این امر اهتمام ویژه داشته باشید.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار