به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۳
انتشارات مشق شب، مجموعه شعر «راه خورشید» جدیدترین سروده‌های مهدی خادمیان را بعد از مجموعه «از نوبهار تو خواهم رفت» منتشر کرد.
کد خبر: ۳۴۶۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳ - 15May 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، رضا هوشمند مدیرمسئول انتشارات مشق شب با اشاره به انتشار مجموعه شعر «راه خورشید» اظهار داشت: مجموعه ترانه‌ها و سروده‌های «راه خورشید» به مناسبت‌های مختلف در محضر رهبر فرهیخته انقلاب اسلامی ایران آیت‌الله خامنه‌ای خوانده‌ شده و تحسین و آفرین ایشان را به دنبال داشته است.

️هوشمند خاطرنشان کرد: راه خورشید یک مجموعه شعر موفق در بازتاب اندیشه و نگاه شاعر است که دلیل بر این برهان، علاوه بر ابتکارات شعری و سخن روان و ناب شاعر، آهنگسازی‌هایی است که بر شعرها و ترانه‌های راه خورشید انجام‌ شده و از آن میان نام شریف وحید تاج، حامد زمانی، فریدون بیگدلی و خوانندگان نامدار دیگر معرف دیگری بر توانمندی شعر و محتوای آن است.

وی با بیان اینکه سیرت شعر، دریافت‌های ناب و خداگونۀ شاعر از کائنات و انتقال آن به چشم و گوش و جان مخاطبان است، تصریح کرد: شعر‌های لطیف و محکم مجموعۀ راه خورشید که حاصل اندیشۀ پویندۀ مهدی خادمیان، شاعر پخته و صاحب سبک ایرانمان است، ترانۀ سلحشوری و سخنِ آهنگینی است که شورِ ایرانیِ مسلمان را برمی‌انگیزد و با ابیاتش، تو را به رودخانه‌ای با آب‌های زلال می‌برد و تشنه بازت نمی‌گرداند.

‍ «راه خورشید» جدیدترین سروده‌های مهدی خادمیان منتشر شد

هوشمند افزود: راه خورشید با اغنای مخاطب، او را به ترجمان سخن و قلم و اندیشۀ ناب و اصیل رهنمون است.

️مدیرمسئول انتشارات مشق شب عنوان کرد: یکی از ارزش‌های محتوایی مجموعه راه خورشید که در کنار ارزش‌های فنی و قابلیت‌های شعری آن را به یک اثر ممتاز تبدیل می‌کند مخاطبان ارزشمند و زیباسیرت است که محتوا به آنها پیشکش شده است؛ «آنها که جنگ هنوز برایشان پایان نیافته و در برابر حمله‌های عصبی و تنفسی پشت کپسول‌های اکسیژن سنگر می‌گیرند.

گفتنی است، «راه خورشید» در ۹۲ صفحه و قطع رقعی راهی بازار نشر شده است. ️کتاب «سازوکارهای حمایت بین‌المللی از میراث فرهنگی» دیگر اثر مهدی خادمیان، نویسنده و شاعر توانمند کشورمان است.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها