به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س):
فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) گفت: اسنادی در اختیار داریم که اثبات می‌کند پدیدآورنده داعش و القاعده خود آمریکایی‌ها هستند و امر آموزش و سازماندهی آن‌ها را آمریکا برعهده داشت.
کد خبر: ۳۴۹۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲ - 08June 2019

آمریکا جرأت تعدی به ایران را ندارد/ ایران پیروز میدان سوریه استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‎پرس، سردار «رحیم نوعی اقدم» فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) در مراسم رونمایی از کمیک استریپ شهید «حججی» که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: آمریکایی‌ها، القاعده و طالبان را برای از بین بردن قدرت سوم جهانی یعنی جمهوری اسلامی ایران پدید آوردند. راهبرد آنان این بود که در مقابله با جمهوری اسلامی باید با پرچم اسلام وارد عرصه شد.

وی افزود: ما اسنادی در اختیار داریم که اثبات می‌کند پدیدآورنده داعش و القاعده خود آمریکایی‌ها هستند و امر آموزش و سازماندهی آن‌ها را آمریکا برعهده داشت. حتی در پادگان‌هایی که ترکیه در اختیار داعش قرار داد، آمریکایی‌ها داعش را آموزش دادند.

سردار نوعی اقدم تصریح کرد: آمریکایی‌ها اشتباهات خود در ایجاد طالبان و القاعده را دیگر تکرار نکردند و به داعش جغرافیا دادند تا خلافت اسلامی ایجاد کند. همزمان با سازماندهی داعش، آمریکایی‌ها علمای سلفی و تکفیری در سوریه و عراق را برای تطمیع و تسلیح جوامع آسیب‌پذیر بسیج کردند. وقتی داعش ساخته و در بیرون سوریه آماده شد، هسته‌های تحریک شده داخلی هم به آن پیوستند و این امر موجب شد تا بخش وسیعی از خاک کشور‌های سوریه و عراق به این ترتیب اشغال شود.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) عنوان کرد: داعش در عملیات‌های انتحاری از تجهیزات آمریکایی و مهمات اسرائیلی استفاده می‌کرد و در کنار آن شعار اسلام می‌داد.

وی با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های حضرت امام (ره)، خط مقدم مقابله اسلام با جبهه کفر، رژیم صهیونیستی است، گفت: بر همین اساس، حزب الله لبنان به عنوان یکی از قدرتمندترین اعضای جبهه مقاومت با بیرون راندن اسرائیل از جنوب لبنان آبروی رژیم صهیونیستی را در دنیا برد. اما دشمن به این نکته پی برد که عراق و‌ سوریه ستون فقرات جبهه مقاومت هستند و به همین منظور آن‌ها این دو کشور برای حملات داعش انتخاب کردند تا ارتباط زمینی حزب الله با جبهه مقاومت قطع شود. آن‌ها همچنین دنبال آن بودند تا با نزدیک شدن به مرز‌های ما ایران را هم تهدید کنند.

سردار نوعی اقدم ادامه داد: همه دنیا می‌گفتند بشار اسد باید برود، اما جمهوری اسلامی گفت که اسد باید بماند تا ستون فقرات جبهه مقاومت به هم نریزد. ما امروز پیروز میدان سوریه هستیم، زیرا آنچه دشمن می‌خواست محقق نشد و سند موفقیت ما در عراق هم این است که رییس جمهور آمریکا جرأت نمی‌کند در روز روشن به این کشور سفر کند.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) عنوان کرد: آستانه تحمل آمریکا در مقابل عکس‌العمل‌های نامعلوم ما صفر است و جبهه مقاومت سطح دفاع از انقلاب را چنان عمق‌بخشی کرده است که ما در تمام دنیا حرف برای گفتن داریم.

وی با اشاره به حضور اتباع اروپایی در داعش گفت: بیش از ۱۱ هزار فرانسوی در داعش حضور داشتند که حدود هزار و ۵۰۰ نفر از آن‌ها زن بودند. در برنامه‌های آمریکایی این پیش بینی شده بود که در زمان پاک‌سازی دیر الزور توسط نیرو‌های مقاومت مقر‌های اتباع خارجی داعشی را بمباران کند تا آن‌ها به اروپا بازنگردند؛ البته در برخی نقاط نیز آمریکایی‌ها پیش از بمباران یک منطقه به داعش اطلاع می‌دادند تا آن‌ها آن منطقه را تخلیه کنند، بعد سنگر‌های خالی را بمباران می‌کرد. در برخی عملیات‌ها آمریکایی‌ها اعلام می‌کردند که ما اجازه نمی‌دهیم شما حلب را آزاد کنید؛ اما خدا حلب را آزاد کرد و آن‌ها هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها