به روز شده در: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۱
حجت الاسلام سعیدی:
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با تاکید بر اینکه قدرت پدافند ما هم‌طراز قدرت موشکی‌مان است، گفت: مردم ما باید در انتخابات آینده دقت کنند و ببینند چه کسانی کعبه آمالشان آن طرف است و دل به دشمن دارند.
کد خبر: ۳۵۲۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ - 28June 2019

قدرت پدافند ما هم‌طراز قدرت موشکی مان است/ بعضی‌ها کعبه آمالشان در خارج مرزها قرار داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در حرم مظهر رضوی، اظهار داشت: این مجلس جهت بزرگداشت شخصیتی عالم، مجاهد و انقلابی حضرت آیت الله بهشتی و یارانش برگزار شده که در هفتم تیرماه به دست منافقین خبیث بر ملت و انقلاب ما بسیار گران تمام شد و حادثه دردناکی بود.

وی با اشاره به اینکه مناسبت‌هایی در این ایام اتفاق افتاده که قابل توجه است افزود: در ششم تیر یعنی یک روز قبل از حادثه هفتم تیر، ترور رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر اتفاق افتاد. شاید حکمتی در آن بود که اگر ایشان در آن مجلس نبودند و این اتفاق نمی‌افتاد، قطعاً در جلسه حزب جمهوری اسلامی شرکت می‌کردند و همراه دیگر بزرگان ملت ما از فیض وجود این برکت الهی محروم می‌شدند.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: حادثه سوم ۱۱ تیر، شهادت آیت الله صدوقی در محراب عبادت بود که به دست منافقین اتفاق افتاد. حادثه چهارم حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری بود که جمع کثیری از ملت ما در این حادثه به شهادت رسیدند؛ آن‌چه در داخل اتفاق افتاده از نوکران ارباب یعنی منافقین بوده که این حوادث داخلی را رقم زدند، به همین جهت از ۶ تا ۱۲ تیر که حادثه حمله به هواپیما اتفاق افتاد، به عنوان هفته افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

وی با بیان این‌که در شرایطی قرار داریم که ملت ما در اوج عزت و اقتدار در سطح جهان ارزیابی می‌شوند، عنوان کرد: بعد از حمله نیروی هوافضای سپاه به پرنده بدون سرنشین، پیامد‌هایی را در سطح منطقه و جهان مشاهده می‌کنیم که باید بگوییم از برکات و معجزات الهی است. این پرنده گران‌ترین هواپیمای آمریکا سه برابر یک هواپیمای بمب‌افکن اف -۳۵ آمریکایی یعنی ۲۲۰ میلیون دلار قیمت دارد؛ تاکنون قدرت موشکی ما برای دنیا روشن شده بود، اما قدرت پدافند ما چندان برای دشمن مشخص نبود. این حادثه نشان داد که قدرت پدافند ما هم‌طراز قدرت موشکی ما است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا اضافه کرد: قدرت پدافندی سوم خرداد از اس -۳۰۰ روسی قوی‌تر عمل کرده، بیش از ۵۰ هزار پا پدافند می‌کند، البته تا ۷۰ و ۹۰ هزار پا نیز توانایی دارد، اما اس -۳۰۰ تا ۷۰ هزار پا پدافند می‌کند. این پرنده رادارگریز است یعنی هیچ راداری نمی‌توانست این پرنده را رصد کند، ولی دستگاه رصدکننده ما این هواپیما را شناسایی و به موقع شلیک کرد و افتخار بزرگی را برای نظام به وجود آورد.

وی در خصوص فلسفه اختلاف شهید بهشتی با بنی‌صدر نیز گفت: اختلاف این دو چهره و دو جریان یعنی شهید بهشتی و بنی‌صدر کلام نبود. بهشتی محور و در رأس یک جریان و بنی‌صدر نیز در رأس یک جریان بود، یعنی دو جبهه در برابر هم قرار گرفتند. ما مرزبندی داخلی و خارجی داریم، یک مرزبندی داخلی با جریانی بوده که باید آن را بشناسیم و یک مرزبندی نیز با آمریکا است که باید این مرزبندی و فلسفه اختلاف با آمریکا را نیز بدانیم و بشناسیم.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد:‌ ما در داخل تقابل بین شهید بهشتی و بنی‌صدر را داشتیم، همچنین تقابل بین امام (ره) و نهضت آزادی بازرگان نیز وجود داشت که امام می‌فرمودند: جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد؛ اما بازرگان بیان می‌کرد جمهوری دموکراتیک اسلامی؛ تنها اختلاف بر سر کلمه نیست. ما تقابل را در حادثه فتنه ۸۸ نیز داشتیم.

وی بیان کرد: تقابل بین اسلام ناب داریم که جمهوری اسلامی نماد این اسلام بوده، در برابر اسلام داعش و وهابی‌گری که عربستان نماینده این اسلام ساختگی است. آیا اختلاف مرحوم شهید بهشتی با بنی‌صدر اختلاف سلیقه‌ای، شخصی، ساختاری یا گفتمانی بوده است؟ اختلاف، اعتقادی و فکری و تقابل، ریشه‌ای است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی با طرح این سوال که آیا تقابل بین شهید بهشتی و بنی‌صدر یا بین امام و دیگران متعلق به زمان ماست یا سابقه دارد؟ عنوان کرد: امام حسین (ع) نیز با یزید مشکل داشتند و درگیر شدند. بحث بر سر امامت، ولایت و رهبری اختلاف اساسی بوده است. اختلافی که امروز داریم تنها متعلق به زمان ما نیست. اختلاف خارجی نیز همین‌گونه است.

وی در ادامه تصریح کرد: این‌که ما با آمریکا درگیر و در تضاد هستیم، به این دلیل است که اسلام چارچوب و مبانی دارد و با کفر و شرک قابل جمع نیست. چرا ما با آمریکا در تقابل هستیم؟ آیا امکان سازش با آمریکا وجود دارد؟ در این زمینه بحث زیادی انجام شده است. آمریکا نماد و تجسم کفر، شرک، استکبار، استعمار، ظلم، تجاوز و سلطه است. این بحث ما نیست، ۲۴۰ سال است که آمریکا با زور بر دنیا حکومت می‌کند.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: کارتر بیان می‌کند که ترامپ به من زنگ زد و گفت: خبر دارید چین از نظر اقتصادی از ما جلو افتاده است؟ من به او گفتم طبیعی است برای اینکه ما در طول ۲۴۰ سال عمر آمریکا تنها ۱۶ سال جنگ نداشتیم، در تمام این مدت در حال جنگ بودیم، اما چین هیچ هزینه‌ای برای جنگ نداشته، کار اقتصادی کرده، بار خود را بسته و امروز به عنوان یک قدرت در عرصه بین الملل عرض اندام می‌کند؛ این موضوعی است که خودشان به آن اعتراف می‌کنند.

وی بیان کرد: آمریکا به ما که نتوانست حمله کند و تنها در جنگ صدام را علیه ما تحریک کرد، اما جرأت نکرد مستقیم به جنگ با ما بیاید. زدن هواپیمای بدون سرنشین ذلتی برای آمریکا بود. ارتش آمریکا برای خود ادعای بسیاری قائل هستند، اما جرأت نکردند که وارد جنگ با ما شوند و حتی یک نقطه از کشور را مورد هدف قرار دهند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا اضافه کرد: ترامپ دروغ می‌گوید که محاسبه کردم اگر حمله کنیم ۱۵۰ نفر کشته می‌شوند. در طول ۵۰ سال در نیمه دوم قرن بیستم، آمریکا به ۲۲ کشور مستقیماً حمله کرد. این موارد کارنامه آمریکا بوده و تنها بحث ما نیست. آمریکا گرگی در این دنیاست که به جان ملت‌ها افتاده و امروز ملت انقلابی ایران این قدرت اهریمنی را به انزوا کشانده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در طول این ۵۰ سال در ۱۷ کشور دخالت کردند که یکی از آن‌ها ایران است، تصریح کرد: آن‌ها در حکومت شاه دخالت کردند، کودتای ۲۸ مرداد را به راه انداختند، جنگ ۹۴ ماهه و کودتای نوژه را به پا کردند، به هواپیمای مسافربری و سکو‌های نفتی ما حمله کرده و منافقان را پرورش می‌دهند. آمریکا در هیروشیما ۱۵۰ هزار نفر را در زمان کوتاهی کشت تا بمب اتم خود را آزمایش کند، با این کار‌ها آن‌ها حقوق بشر را می‌دانند؟ آدم از پررویی و بی‌شرمی این افراد تعجب می‌کند. آمریکا در مصر و لبنان نیز دخالت کرده است. بسیاری از انسان‌های پاک، خدوم و کارشناس فنی را آمریکا، اسرائیل غاصب و یا مزدوران دست دوم و سوم آمریکا ترور کردند و دست به این اقدامات زدند، مانند شهدای هسته‌ای ما.

حجت الاسلام سعیدی در خصوص مبانی تضاد ایران با آمریکا نیز گفت: قبله برخی آن طرف بوده و در حال حاضر مشکل نظام ما این است. مردم ما باید در انتخابات آینده دقت کنند و ببینند چه کسانی کعبه آمالشان آن طرف است و دل به دشمن دارند. مشکل بنی‌صدر وابستگی به خارج بود؛ فتنه ۸۸ را نیز تمام رسانه‌های خارجی تحریک و پشتیبانی می‌کردند.

وی اضافه کرد:‌ در همه حوادثی که در کشور ما روی داده آمریکایی‌ها عده‌ای را به عنوان مخالف به وجود می آوردند و با دستگاه رسانه‌ای خود از آنها پشیبانی می‌کنند بنابراین تضاد ما با آمریکا اعتقادی است و تا زمانی که به اسلام و دین پایبند هستیم، آمریکایی‌ها دست از سر ما بر نمی‌دارند. قرآن می‌فرماید «آن‌ها مرتب با شما می‌جنگند تا اینکه شما را از دینتان برگردانند، اگر بتوانند. شما باید خودتان را قوی کنید تا آمریکایی‌ها جرأت نکنند به سمت شما بیایند».

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با یادآوری این مطلب که اختلاف ما با آمریکا مبنایی، ریشه‌ای و اعتقادی است، گفت: قرآن می‌فرماید «یهود و نصاری از شما راضی نمی‌شوند، مگر اینکه از کیش و آئین آن‌ها تبعیت کنید». ما نمی‌توانیم و حق نداریم از کیش و آیین خود دست برداریم. تضاد ما با آمریکا سلیقه‌ای و تاکتیکی نیست بلکه عمقی است.

وی ادامه داد: ما به دنبال صیانت از انقلاب، استقلال و مقابله با سلطه آمریکا بر ملت‌های مظلوم هستیم، اما آمریکا دنبال سلطه بر جهان است، این دو قابل جمع نیستند. ما نمی‌توانیم در مقابل مظلومان فلسطین کوتاه بیاییم. خداوند به ما تکلیف کرده و مسئولان نیز مکلف هستند که در برابر اسرائیل بایستند. این تکلیف الهی است که از مظلومان فلسطین حمایت کنیم، در حالی که آمریکایی‌ها از اسرائیل حمایت می‌کنند.

حجت الاسلام سعیدی با بیان این‌که امسال روز قدس با سال‌های قبل بسیار متفاوت بود، عنوان کرد: این روز دو تفاوت داشت. اولین تفاوت اینکه ۱۰۰ کشور با ما همراهی کردند که سابقه ندارد ملت‌های دنیا کنار ایران بایستند و حمایت کنند. دومین تفاوت این است که امسال رسانه‌های خارجی نیز این اقدام را پوشش دادند به عنوان مثال سی ان ان در دست رئیس‌جمهور آمریکا بود، اما به دلیل درگیری با ترامپ، تظاهرات کشور‌ها را منعکس کرد. الجزیره نیز هوادار عربستان بود، اما پوشش داد. این موارد از آثار و برکات ایستادگی ملت ایران است، نباید احساس خستگی کنیم.

وی افزود: شاه در مقابل آمریکا بسیار ضعیف بود، اما نخست‌وزیر ژاپن بعد از ۴۰ سال که از انقلاب می‌گذرد به محضر مقام معظم رهبری آمده و پیام می‌دهد؛ مقام معظم رهبری نیز بیان می‌کنند که من نه پاسخ خواهم داد و نه ترامپ را لایق پاسخ دادن می‌دانم. این برای ملت ما مایه افتخار است که رهبری انقلابی ۳۰ سال این انقلاب را در سخت‌ترین شرایط در اقیانوس مواج این منطقه و دنیا اداره می‌کنند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه تضاد ما با آمریکا قائم به شخص و حزب خاصی نیست، تاکید کرد: متأسفانه برخی در داخل بیان می‌کنند که مشکل ما با ترامپ و جمهوری‌خواهان است و اگر دموکرات‌ها روی کار بیانید، مشکل ما کمتر است، اما این‌گونه نیست. اوباما که در مساله هسته‌ای نقش اول را داشت، اولین کسی بود که تحریم‌ها را تشدید کرد و ادامه داد. تفاوتی بین اوباما و ترامپ نیست. دموکرات‌ها با پنبه، اما جمهوری‌خواهان با شمشیر سر می‌برند، دموکرات‌ها مکار هستند، اما جمهوری‌خواهان علنی اقدام می‌کنند. هر دو مثل هم هستند؛ بنابراین برای ما فرقی ندارد.

وی اضافه کرد: تضاد ما با ترامپ قائم به موضوع نیست. مشکل ما بر سر مسائل هسته‌ای و موشکی نیست. زمانی که مساله هسته‌ای ذره‌ای فروکش کرد آنها به دنبال مساله موشکی رفتند و بعد نیز مساله حضور ما در منطقه غرب آسیا را بیان کردند که چرا در سوریه حضور دارید، از عراق حمایت می‌کنید و مقابل داعش ایستادید؟ این موارد مسائل اساسی ما با آمریکا است.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به این‌که اختلاف شهید بهشتی و بنی‌صدر بر سر سلیقه نبود بلکه در سیاست خارجی، فرهنگ و اقتصاد با هم اختلاف داشتند، تصریح کرد: بنی‌صدر اقتصاد آزاد و شهید بهشتی آزادی اقتصادی را دنبال می‌کرد. در سیاست خارجی بنی‌صدر به دنبال کنار آمدن با کفر و شرک بود اما شهید بهشتی بیان می‌کرد که ما نمی‌توانیم با کفر کنار بیاییم؛ شهید بهشتی می‌گوید که احکام الله باید در جامعه پیاده شود و اگر اسلام در زندگی مردم رسوخ پیدا نکند و در حکومت پیاده نشود، نمی‌توانیم بگوییم جمهوری اسلامی داریم.

وی خاطرنشان کرد: اختلاف آن‌ها در این مسائل بود که آیا اعتقادات رهبری الهی است، از قانون اساسی بوده یا از آن فراتر است، باید با آمریکا سازش کنیم یا می‌توانیم بایستیم و شاخ دشمن را بشکنیم، باید از فلسطین حمایت کنیم یا نه؛ در زمینه فرهنگ نیز اختلاف شهید بهشتی با بنی صدر بر سر این بود که نمی‌توانیم بی‌بندوباری، بدحجابی و بی‌حجابی را بپذیریم؛ این موارد ریشه اختلافات بود تا اینکه سرانجام شهید بهشتی به همراه ۷۲ تن از یارانش شهدید شد؛واقعه ای که برای ملت ما بسیار دردناک و برای امام بسیار سنگین بود اما نظام توانست این داغ را تحمل کند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار