به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۴
امیر حاتمی در پاسخ به تهدید اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی:
وزیر دفاع گفت: هر دشمنی در هر سطحی قصد تجاوز به حریم و تمامیت ارضی کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد با پاسخ قاطع، دندان‌شکن و پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.
کد خبر: ۳۵۳۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵ - 12July 2019

هر متجاوزی را با پاسخی قاطع، دندان شکن و پشیمان کننده مواجه می‌کنیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تهدید اخیر نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس را مصداق آشکار و صریح نقض بند چهارم از ماده دوم منشور سازمان ملل متحد در عدم تهدید و توسل به زور علیه سایر کشور‌های عضو سازمان ملل متحد از جمله کشور‌های منطقه و جمهوری اسلامی ایران دانست.

امیر حاتمی با اشاره به سخنان نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در پایگاه هوایی (نواتیم) و همچنین سخنان گذشته وی را در محل تاسیسات اتمی دیمونا در سال گذشته که یک کشور عضو سازمان ملل و عضو ان.پی.تی را به طور مشخص مورد تهدید هسته‌ای و نظامی قرار داده بود، نهایت بی شرمی برشمرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با حفظ حق دفاع مشروع مبتنی بر آموزه‌های دین مبین اسلام و رهنامه دفاعی کشور و هم چنین ماده 51 منشور ملل متحد، از چنان آمادگی و اقتداری توسط نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برخوردار است که هر دشمنی در هر سطحی قصد تجاوز به حریم و تمامیت ارضی کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد با پاسخ قاطع، دندان شکن و پشیمان کننده مواجه خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از وزارت امور خارجه خواست همانگونه که تا کنون پیگیری‌های حقوقی را نسبت به رفتار‌های تهدید آمیرز رژیم اشغالگر قدس از طریق مراجع بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و شورای امنیت صورت داده است، خواستار پاسخگویی جدی مجامع بین المللی به این رفتار‌های هنجارشکن و مخاطره آمیز بر اساس اصول و موازین صلح و امنیت جهانی باشد تا بعنوان سند رسمی در سازمان ملل متحد منتشر و ثبت شود.

بر اساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس چندی پیش در بازدید از اسکادران جدیدترین جنگنده‌های نسل پنجمی اف-35 ایران را با این نسل از جنگنده‌ها تهدید کرد. او گفته است که «ایران باید به یاد داشته باشد که این هواپیما‌ها می‌توانند در هر نقطه از خاورمیانه، از جمله ایران و سوریه پرواز کنند».

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار