به روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
رحمانی فضلی:
وزیر کشور گفت: مساله اربعین مساله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مساله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی خواه و انسان‌هایی که با ذات خود زندگی می‌کنند برمی‌گردد
کد خبر: ۳۵۷۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴ - 15August 2019

بیش از 80 درصد امور برگزاری اربعین، مردمی است/ اربعین صرفا متعلق به شیعیان و اهل سنت نیستبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «عبدالرضا رحمانی» فضلی وزیر کشور در نخستین روز از دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد، اظهار داشت: ما امروز توفیق داریم بعد از 1400 سال دور هم جمع شویم و در مسیر زلال و شفاف حقیقت خدمت جزئی انجام دهیم که اگر این خدمت از سر خلوص باشد جامعه از برکات آن بهره می‌شوند.

وی افزود: علیرغم مخالفت‌ها، بغض‌ها، کینه‌ها و جنگ‌ها دین اسلام در مسیر حق خود دل‌های مردم را سیراب می‌کند و چون منطبق با فطرت انسانی است در قلب انسان‌ها جا می‌گیرد.

وزیر کشور گفت: انسان‌ها به دنبال زندگی مسالمت آمیز و صلح هستند، تمام مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند، نتیجه مادی‌گرایی نتوانسته به نیاز‌های جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان‌ها را در این راه اغنا بخشد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: یک روز با جنگ، یک روز با تحریم، یک روز با القاعده و یک روز با سلفی گری می‌خواهند چهره زلال رحمانی دین اسلام را خشن، ضد صلح و افرادی نافرمان و قانون ناپذیر نشان دهند، ولی امروز می‌گویم تمام این جریانات وابسته به خود استکبار است و با هدف هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امروز چه کسی در دنیای اسلام و چه کسی در دنیا نمی‌داند که جریان داعش که جریان تکفیری است وابسه به چه کسی است؟ چه کسی فرق و تمایزی بین آموزه‌های الهی و آموزه‌های شیطانی نمی‌گذارد؟ هرچه این رنگ‌های آغشته به تزویر کناره رود هرچند برای ما و و دنیای اسلام هزینه دارد، ولی از آن طرف برای ما این قدرت را دارد که همه سره را از ناسره تشخیص می‌دهند و این‌ها همه از اثرات اربعین و اعتقادات دینی ما دارد.

وزیر کشور تاکید کرد: مساله اربعین مساله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مساله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی خواه و انسان‌هایی که با ذات خود زندگی می‌کنند برمی‌گردد و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می‌شود.

رحمانی فضلی یادآور شد: بیش از 10 میلیون انسان در یک موعد محدود در آرامش و امنیت و در برادری و صفا در یک جا جمع می‌شود و به هم در کمال آرامش کمک می‌کنند. چگونه می‌شود ایران بیش از دو میلیون و 300 هزار زائر را با تامین همه امکانات و زیرساخت‌ها ظرف 20 روز به کشور دوست و همسایه (عراق) اعزام می‌کند؟ این صورت مساله است چراکه همه مردم ما تلاش می‌کنند تا این جریان انجام شود چراکه بیش از 80 درصد کار از طرف مردم انجام می‌شود.

وی گفت: موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت است که بین مردم ما و مردم عراق، بین مسئولان ما و مسئولان عراق به نحو احسن جاری است و این کار‌ها بر مبنای پروتکل‌های رسمی نیست و بر اساس عشق و اخلاق است.

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار