به روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
کوروش زارعی خبر داد؛
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: آثار راه یافته به همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو و ترکی اجرا می‌شوند.
کد خبر: ۳۵۹۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶ - 25August 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، دبیران اجرایی و هنری چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین معرفی و حکم خود را از مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی، دریافت کردند.

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، دراین باره گفت: این همایش را مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با مشارکت ستاد فرهنگی اربعین و همکاری حوزه هنری استان خوزستان برگزار خواهد کرد که طی یکی دو روز آینده فراخوان آن نیز منتشر خواهد شد تا علاقه‌مندان آثار نمایشی خود را برای ارزیابی و حضور در این همایش ارسال کنند.

وی ادامه داد: چهارشنبه هفته گذشته احکام دبیر اجرایی و دبیر هنری این دوره از همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین از سوی مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، به ایشان تسلیم شد که بر این اساس آرش ساربان، مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان خوزستان، به عنوان دبیر اجرایی و سیدشهاب‌الدین طباطبایی، رئیس حوزه هنری استان خوزستان، نیز به سمت دبیر هنری این همایش منصوب شدند.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به اینکه این همایش تحت عنوان «روایت راهیان» در ادوار گذشته با استقبال خوبی از سوی زائران اربعین حسینی که هر ساله در این ایام در این مسیر به پیاده‌روی برای برگزاری مراسم اربعین در کربلای معلی می‌پردازند، برگزار می‌شود، روبه‌رو شده است، گفت: امسال همچون سال‌های گذشته آثار راه یافته به این همایش در قالب‎هایی همچون نمایش محیطی، خیابانی، مقتل‌خوانی، پرده‌خوانی، نقالی و ... برگزار خواهد شد و با توجه به خیل عظیم عاشقان حسینی از کشورهای مختلف، مقرر شده است که آثاری به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو، ترکی نیز پذیرفته و به اجرا درآیند.

این هنرمندان عرصه سینما و تئاتر در پایان با اشاره به اینکه این همایش با نظارت و حمایت مستقیم اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در جلسه‌ای که معاون هنری حوزه هنری احکام دبیران هنری و اجرایی را ارائه کرد، ایشان اهداف و انتظاراتی را که مورد توقع حوزه هنری مبنی بر دستاورد و خروجی این دوره از همایش است نیز تشریح کرد و دبیران این همایش مکلف شدند از همه ظرفیت‌های نمایشی موجود در استان خوزستان و سایر مراکز استانی حوزه هنری در برگزاری هرچه مطلوب این رویداد استفاده کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها