به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
مرتضی عباس‌میرزایی:
کارگردان فیلم «خون خدا» گفت: نباید اجازه داد که موقعیت دراماتیک و جذاب عاشورای حسینی (ع) در آثار هنری بد به تصویر کشیده شود.
کد خبر: ۳۶۱۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶ - 08September 2019

نباید اجازه داد جذابیت عاشورا بد به تصویر کشیده شود/ ملت ایران همگی محب اهل بیت (ع) هستندبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «مرتضی عباس‌میرزایی» کارگردان فیلم سینمایی «خون خدا» اظهار داشت: پرداختن به موضوع عاشورای حسینی (ع) و قیام امام حسین (ع) بسیار ضروری است؛ اما ما باید تلاش داشته باشیم که ۲ نکته را همواره در نظر داشته باشیم؛ یکی آنکه روایت‌مان از نظر تاریخی درست باشد و هیچ‌گونه تحریف و نقصی در آن وجود نداشته باشد و دیگر آنکه بر اساس ذائقه و نیازهای روز جامعه مبادرت به تولید این قبیل آثار کنیم.

وی ادامه داد: این اتفاقات به دست مدیران فرهنگی رقم می‌خورد و آن‌ها هستند که باید نگاهی درست به این موضوع داشته باشند. ما اگر امروزه مشاهده می‌کنیم که برخی افراد نسل جوان نسبت به آثار فرهنگی و هنری تولید شده در این موضوعات جبهه دارند، مقصرش تمام بزرگ‌ترهایی هستند که طی این سال‌ها غذای مناسب فرهنگی برای آن‌ها تهیه نکرده‌اند؛ قطعاً هیچ‌کس نیست که با روایت حقیقت مشکل داشته باشد و اگر کسی مشکلی دارد به این دلیل است که یک روایت درست صورت نگرفته است.

این سینماگر خاطرنشان کرد: من بارها با خود فکر کرده‌ام که چقدر خوب است اگر ما بیاییم و آثاری در رابطه با محرم و عاشورا در ابعاد جهانی تولید کنیم. بنده همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردم معتقدم نیاز روز جامعه باید با واقعه عاشورا دخیل شود تا آثاری خلاق و فوق‌العاده تولید گردد.

عباس میرزایی سپس افزود: پرداختن به این نوع موضوعات شاید دغدغه خیلی از سینماگران باشد اما اگر کم‌کاری در این حوزه صورت می‌گیرد به دلیل آن است که ما شاید از پرداختن به این موضوعات بیم داریم و می‌ترسیم که کسی از اثر ما سوءاستفاده کند و یا فیلممان با سوءتعبیر مواجه شود. من امیدوارم کمی نگاه خوش بینانه تر در سینمای کشور باب شود و ما به آثار هم و حال خوب هم احترام بگذاریم و اجازه ندهیم سوء تفاهمات باعث عدم تولید برخی آثار شوند.

کارگردان فیلم سینمایی «خون خدا» تأکید کرد: واقعه عاشورا مسئله‌ای است که هر کس می‌تواند با ظن خود به آن نگاه کند؛ البته این نیازمند آن است که مدیران، فیلم‌سازان را در مظان اتهام قرار ندهند و  فکر نکنند که ما شارلاتان هستیم.

این فیلم‌ساز سپس به جدیدترین اثر سینمایی خود اشاره کرد و گفت: ما «خون خدا» را با کمترین بودجه ساختیم اما برخی افراد برای ما با بی‌انصافی تمام خبرسازی کردند و اتهامات زیادی به ما زدند. این نوع رفتارها است که حال هر انسانی را بد می‌کند.

عباس میرزایی با بیان اینکه ملت ایران همگی محب اهل بیت (ع) و عاشق امام حسین (ع) هستند اظهار داشت: زندگی ما از کودکی‌مان با اهل بیت (ع) گره خورده و نمی‌شود که نسبت به این موضوعات حساس نباشیم.

وی در پایان گفت: «خون خدا» برای من تنها یک دغدغه شخصی نبود، من معتقدم این دغدغه‌ای عمومی بود که باعث تولید این فیلم شد. من بسیار خوشحالم که فیدبک‌های بسیار ارزشمندی را از مخاطبن فیلم گرفتم و حال خوب مردم بعد از تماشای این اثر به من منتقل شد. وقتی فیلمی در رابطه با محرم ساخته می‌شود همه مردم و سازمان‌ها با جان‌ودل از آن حمایت می‌کنند و هرکس تمایل دارد تا گوشه‌ای از کار به اسمش ثبت شود و امیدوارم که «خون خدا» به‌زودی اکران شود تا همه مردم بتوانند از تماشای آن لذت ببرند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار