به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
سردار سلامی:
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند و هر جا که فرزندان امت اسلام حرکت کرده‌اند، آن‌ها عقب نشینی کرده‌اند، گفت: امروز ما سلاح‌های پیشرفته خودمان را می‌سازیم و با الهام از امام و رهبری ترسی از قدرت‌های بزرگ نداریم.
کد خبر: ۳۶۱۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳ - 09September 2019

دشمن باید بداند که تسلیم و سازش در قاموس ما نیست/ سلاح‌های پیشرفته خودمان را می‌سازیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه یکشنبه شب در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان ضمن تسلیت فرا رسیدن عاشورای حسینی با اشاره به برخی از وقایع رخ داده در واقعه عاشورا اظهار داشت: بسیاری از دلسوزان به امام حسین (ع) توصیه کردند که از مکه خارج نشود، محمد حنفیه و ابن عباس همه دلسوزی کردند که اگر به این وادی بروید شهید می‌شوید؛ امام حسین (ع) می‌دانست که شهید می‌شود، اما اینکه او می‌دانست شهید می شود باید میدان عهد را نقض می کرد؟

وی افزود: آیا شایسته امام مسلمین است که ظلم و جور را ببیند، اما از جهاد دست بردارد؟ اگر چنین می‌شد، دیگر چه حجتی برای مستعضفان و مظلومان عالم می‌ماند که در مقابل مستکبران بایستند؟ امام حسین (ع) بر اساس یک فلسفه عمیق و ولایی این راه را انتخاب کرد، زیرا او می‌بایست، منطق مبارزه و جهاد مستضعفان در مقابل ستمگران و در میدان عمل به تصویر می‌کشید تا این قله دست نایافتنی فضیلت‌ها در اوج بماند و برای همه بشریت الی‌الابد چنین حجتی زنده بماند و با زمان حرکت کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: همه ما می‌دانیم که عاشورا کهنه نمی‌شود و غبار کهنگی بر سیمای عاشورا نمی‌نشیند و این واقعه یک نقطه‌ای از تاریخ نیست که متوقف شده باشد، در زمان حرکت می‌کند و با خود حجت می‌آفریند و برای همه انسان‌ها الگویی برای سعادت و حیات انسانی می‌سازد.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه مرگ در راه خدا سعادت است و این انتخاب اوست و این هنرنمایی عاشوراست که باشکوه‌ترین صحنه‌های تاریخ را خلق می‌کند و امام به تنهایی تا پایان این نبرد بزرگ شاهد صحنه‌های تلخ و دردناک این واقعه است، افزود: وقتی در واقعه عاشورا حضرت علی اکبر (ع) در مقابل امام حسین (ع) حاضر شده و اذن جهاد می‌خواهد، امام به زمین خیره شده و به او اذن جهاد می‌دهد.

وی با اشاره به لحظات شهادت حضرت علی اصغر (ع) ادامه داد: در واقعه عاشورا تیری به گلوی حضرت علی اصغر (ع) پرتاب شد که وسعت آن از وسعت گلوی حضرت علی اصغر (ع) بیشتر بود و امام حسین (ع) این صحنه را دید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سرشت شیعه و خلقت او در این روز کامل می‌شود و افتخار جهان را در برمی‌گیرد و اینجاست که خداوند به خلقت انسان مباهات می‌کند، گفت: امشب شبی است که متعلق به جاودانه‌ترین قهرمان تاریخ بشر است که هیچ شکوهی یارای دستیابی به بلندای قامت او را در آن معرکه سخت نداشت.

سردار سلامی در ادامه عنوان کرد: امروز با وجود گذشت هزاران سال از واقعه عاشورا، ده‌ها هزار دست برای حضرت ابوالفضل (ع) به آسمان بلند می‌شوند چرا که ما چنین ابوالفضلی را عاشقانه دوست داریم و آرزو می‌کنیم در رکابش بودیم.

وی با اشاره به اینکه عاشورا به ما نشان داد مقاومت و ایستادن راه سعادت است و امروز هم همین گونه است، تصریج کرد: امروز در واقع تاریخ تکرار شده است و بازهم همه دنیای مستکبر در برابر امام و امت این امام آرایش جنگی گرفته‌اند.

سرلشکر سلامی گفت: در واقعه عاشورا دشمن امام و یارانش را در محاصره آب قرار داد، امروز هم همین است، امروز امامی که بیرق را بر دست گرفته، نائب امام زمان (عج) است، اما امت تغییر کرده زیرا امت امروز آگاه است و امامش را تنها نگذاشته؛ به همین خاطر است که ماجرای غم انگیز آن روز تکرار نمی‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امت امروز بصیرت یافته و آگاه هستند، اظهار داشت: مصداق بارز این آگاهی و در میدان بودن امت، صد‌ها هزار شهید است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایرانی اسلامی از درون فضای تنگ و ظلمانی به سوی اسلام آمدند و آیت‌کرسی تفسیر شد، بیان داشت: در واقع خورشید اسلام با آمدن امام درخشید و همه قدرت‌های شیطانی که در تاریخ بشر ازحیث قدرت بی نظیرند در مقابل درخشش خورشید اسلام ایستادند تا نور خدا را خاموش کنند، اما نتوانستند، نتیجه آن شد که دشمن عقب نشست؛ اما مسلمانان بیرق جهاد را بر دوش گرفته و جوانان این مرز و بوم کاری کردند که همه قدرت‌های شیطانی به شکست خود اعتراف کردند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان در مقابل تکبیر جوانان ذلیل شده‌اند، تاکید کرد: این شرایط در حالی حاصل شده است که مسلمانان امام زمان خود و دشمن را می‌شناسند و در چنین شرایطی است که امام و رهبر عالی مقام با تدبیر، حکمت و منطق مسلمانان را هدایت می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند و هر جا که فرزندان امت اسلام حرکت کرده‌اند، آن‌ها عقب نشینی کرده‌اند، گفت: امروز ما سلاح‌های پیشرفته خودمان را می‌سازیم و با الهام از امام و رهبری ترسی از قدرت‌های بزرگ نداریم.

وی با اشاره به اینکه امروز قدرت ایرانی اسلامی به جایی رسیده است که رئیس جمهور آمریکا که با همه مقامات عالم با کبر و غرور صحبت می‌کند، تلاش می‌کند تا یک عکس یادگاری با مسؤولان ایرانی بگیرد، افزود: اما دشمن باید بداند که شکست، تسلیم و سازش در قاموس ما نیست و حرکت و تسلط و حل مشکل، فرهنگ ما است.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها