به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران با آمادگی کامل هرگونه قصد و اقدامی برای تعرض به کشور و یا منافعش را زیر نظر داشته و به شدید‌ترین وجه به شرارت‌های احتمالی پاسخ قاطع و همه‌جانبه خواهد داد.
کد خبر: ۳۶۲۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷ - 18September 2019

پاسخ ایران به هر گونه شرارت احتمالی، قاطع و همه‌جانبه خواهد بودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، دریابان «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان اظهار داشت: بحران یمن که بیش از 50 ماه ازشکل‌گیری آن به دلیل تداوم تجاوز نظامی عربستان سعودی به این کشور سپری شده است، هیچگونه راه حل نظامی نداشته و تنها در چارچوب گفتگو‌های یمنی - یمنی و بدون دخالت طرف‌های ثالث قابل اتمام است.

وی افزود: دفاع همه‌جانبه مردم ستم دیده یمن در برابر تجاوز خارجی و کشتار بی رحمانه شهروندان این کشور، حق مشروع و قانونی آن‌ها بوده و واکنشی طبیعی به بی رحمی متجاوزان است.

شمخانی با بیان اینکه سلاح‌های ارتش یمن توسط خودشان طراحی و ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: منتسب کردن آن به کشور‌های دیگر، فرار به جلو به منظور عدم پاسخگویی در اتلاف منابع برای خرید تجهیزات پیشرفته و غیر موثر نظامی از کشور‌های غربی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: سیاست راهبردی ایران، کاهش تنش، اجتناب از هرگونه درگیری و رفع بحران‌های منطقه‌ای از طریق گفت‌وگو است، لیکن با آمادگی کامل هرگونه قصد و اقدامی برای تعرض به کشور و یا منافع جمهوری اسلامی را زیر نظر داشته و به شدید‌ترین وجه که می‌تواند موجب شگفتی متجاوزان باشد، به شرارت‌های احتمالی پاسخ قاطع و همه جانبه خواهد داد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها