به روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
دریادار خانزادی:
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برگزاری تمرین دریایی مشترک ایران و روسیه گفت: هماهنگی و توافق برای برگزاری این تمرین از قبل انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال در منطقه اقیانوس هند انجام شود.
کد خبر: ۳۶۵۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹ - 08October 2019

دریادار خانزادی: تمرین دریایی مشترک با روسیه تا پایان سال انجام می‌شودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در چهارمین نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشور‌های حوزه خزر به روسیه سفر کرده است، در بدو ورود به مسکو اظهار داشت: موافقتنامه همکاری نظامی کشورهای حوزه خزر در جریان نشست فرماندهان نیروی دریایی این پنج کشور امضا خواهد شد که همکاری‌های امنیتی، آموزشی، فنی و موضوع امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بندهای این موافقتنامه می شوند.

وی به برگزاری تمرین مشترک دریایی ایران و روسیه در آینده‌ای نزدیک اشاره و تصریح کرد: وقتی دو یا چند کشور تمرینات نظامی برگزار می‌کنند، به آن معناست که سطح وسیعی از توافق و همکاری بین این کشورها ایجاد شده است.

امیر خانزادی بالابردن آمادگی رزمی و دستیابی به امنیت جمعی در مناطقی مشخص را هدف برگزاری تمرین مشترک دریایی بین ایران و روسیه عنوان کرد و گفت: هماهنگی و توافق برای برگزاری این تمرین از قبل انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال در منطقه اقیانوس هند انجام شود.

بنا بر این گزارش، چهارمین نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشور‌های حوزه خزر در سنت‌پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه برگزار می شود.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار