به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی جلسه ای درباره تامین مرزهای عراق به ویژه پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه برگزار کرد.
کد خبر: ۳۶۶۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳ - 12October 2019

اقدامات عراق پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی جلسه‌ای درباره تامین مرزهای عراق به ویژه پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه برگزار کرد.

دفتر رسانه‌ای عبدالمهدی اعلام کرد: در این جلسه تبعات یورش نظامی ترکیه به اراضی سوریه و به ویژه تاثیراتی که بر عراق خواهد داشت، مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت حمایت از مرزهای عراق با سوریه به دست نیروهای گارد مرزی و ارتش و حشدالشعبی عراق تاکید شد.

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه از آغاز رسمی عملیات نظامی در شمال سوریه خبر داد. رئیس جمهور ترکیه با اعلام این که عملیات نظامی در شمال سوریه با نام «چشمه صلح» است، همچنین گفته است که عملیات «چشمه صلح» علیه داعش و پ.ک.ک/ی.پ.گ است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین هدف از این عملیات را جلوگیری از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی کشورش و بازگرداندن صلح به مناطق شرقی فرات و شمال سوریه عنوان کرده است.به گفته اردوغان، عملیات چشمه صلح تهدیدات تروریستی علیه ترکیه را خنثی خواهد کرد و منجر به ایجاد یک منطقه امن می‌شود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار