به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
لاریجانی در دیدار سفیر آفریقای جنوبی عنوان کرد؛
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روابط دوجانبه میان ایران و آفریقای جنوبی نیازمند جهش در حوزه همکاری‌های اقتصادی است که این موضوع، به تلاش‌های آفریقای جنوبی بستگی دارد.
کد خبر: ۳۶۶۹۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲ - 21October 2019

کمیسیون مشترک اقتصادی؛ آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبیبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «ویکا کومالو» سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر آفریقای جنوبی در مأموریت خود در کشورمان اظهار داشت: آفریقای جنوبی کشور تأثیرگذاری در آفریقاست؛ از این رو باید پیشگام کشور‌های دیگر این قاره در توسعه روابط تجاری با سایر کشور‌ها ازجمله ایران باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند سرمایه‌گذاری برای آفریقای جنوبی در ایران تسهیل شده است، عنوان کرد: هم‌اکنون روابط دوجانبه میان ایران و آفریقای جنوبی نیازمند جهش در حوزه همکاری‌های اقتصادی است که این موضوع، به تلاش‌های آفریقای جنوبی بستگی دارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و آفریقای جنوبی بیان کرد: این اتفاق، آغازی بر توسعه روابط اقتصادی خواهد بود.

لاریجانی همچنین با تأکید بر افزایش روابط سیاسی و پارلمانی میان دو کشور اظهار کرد: توسعه این دست از روابط باید زمینه‌ساز گسترش روابط اقتصادی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: موافقت‌نامه‌های بسیاری میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی به امضا رسیده که لازم است تمامی موارد آن پیگیری شود تا به مرحله اجرا درآید.

ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های مختلف برای شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری

ویکا کومالو سفیر آفریقای جنوبی در تهران نیز در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت تقویت روابط میان دو کشور گفت: اخیرا کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و آفریقای جنوبی در تهران برگزار شده که ضمن تأکید بر اجرای توافقنامه‌های قبلی، منجر به امضای توافقنامه‌های دوجانبه جدیدی شده است.

وی در ادامه روابط آفریقای جنوبی و ایران را روابطی مستحکم و مثمر ثمر دانست و افزود: لازم است روابط اقتصادی میان دو کشور برقرار باشد که لازمه آن ایجاد و توسعه همکاری‌های بانکی است که به دنبال راهکار‌هایی برای آن هستیم.

سفیر آفریقای جنوبی در تهران در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در ایران و آفریقای جنوبی برای شناسایی ظرفیت‌های دو کشور جهت توسعه همکاری‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار