به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۰
فرمانده نزاجا به دفاع‌پرس خبر داد؛
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به توان یگان پهپاد نزاجا گفت: نیروی زمینی از انواع سامانه‌های پهپادی از جمله پهپادهایی با قابلیت نبرد هوایی و پرواز در شب برخوردار است.
کد خبر: ۳۶۷۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱ - 30October 2019

پهپاد «فرپاد» به تولید انبوه رسیده است/ نیروی زمینی از پهپاد با قابلیت پرواز در شب برخوردار استامیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در خصوص آخرین دستاوردهای سازمان جهاد خودکفایی نزاجا در حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پهپادی، اظهار داشت: نیروی زمینی نمونه جدیدی از پهپاد دست‌پرتاب فرپاد را ساخته و در اختیار یگانهای عملیاتی قرار داده است.

وی افزود: این سامانه پهپادی دیگر در حوزه تحقیقاتی نیست، چراکه تست‌های میدانی آن انجام شده است و در حوزه عملیاتی در اختیار یگان های نزاجا قرار گرفته است.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه این پهپاد دست‌پرتاب در حوزه شناسایی و مراقبت از خطوط مرزی و سایر عملیات‌های مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: از فرپاد در راستای تجهیز  تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع و یگان‌های اطلاعاتی استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پهپاد فرپاد مجهز به سامانه خلبان خودکار و ایستگاه زمینی قابل حمل است، افزود: پهپاد فرپاد در حوزه جنگ الکترونیک نیز از قابلیت های لازم برخوردار بوده و همچنین توانایی کشف اهداف به صورت تصویری را دارد.

امیر حیدری در پایان افزود: نیروی زمینی در حوزه پهپاد ید طولایی دارد و امروز از انواع سامانه‌های پهپادی از جمله سامانه‌های پهپادی رادارگریز و پهپاد با قابلیت پرواز در شب و شناسایی و رزمی برخوردار است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها