به روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی هدف آمریکا از پیگیری راهبرد فشار حداکثری را متزلزل کردن اراده و ایمان جبهه استکبارستیز مقاومت عنوان کرد.
کد خبر: ۳۶۹۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳ - 07November 2019

راهبرد فشار حداکثری آمریکا برای تزلزل در اراده جبهه مقاومت/ حقوق قانونی مردم ایران قابل معامله نیستبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز در هجدهمین همایش دادستان‌های سراسر کشور در مشهد مقدس اظهار داشت: حقوق قانونی و منافع مردم ایران قابل معامله نبوده و اگر آمریکا و کشورهای اروپایی رویه فعلی را با امید به عقب‌نشینی ایران ادامه دهند، به‌طور قطع دستاوردی به غیر از پشیمانی نخواهند داشت.

وی گفت: اعتماد میان حاکمیت و مردم لازمه پایداری امنیت ملی است و قوه قضائیه در ایجاد و تحکیم اعتماد نقش مهم و منحصربه‌فردی دارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: استقلال قاضی و عدم تأثیرپذیری از جریانات و رویکردهای سیاسی، حزبی و بخشی از الزامات غیر قابل اجتناب و مهم فعالیت دستگاه قضایی است.

شمخانی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری با حفظ اصول پویایی، دقت و سرعت عمل می‌توانند با پاسخگوئی سریع به مطالبات مردم تضمین‌کننده حقوق شهروندی به‌عنوان یکی از ضرورت‌های افزایش اعتماد اجتماعی باشند.

وی بهترین الگو برای قوه قضائیه را نظام جامع علوی که منطبق بر سیره نظری و عملی امام علی (ع) است، دانست و افزود: دادستان‌ها و قضات می‌توانند با تأسی از این الگوی موفق و ماندگار، عدالت قضائی را به معنای واقعی در جامعه اجرا کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی مساوات در برابر قانون، فارغ از رنگ، نژاد، قبیله، پست و مقام، قدرت، شهرت و ثروت را از برجسته‌ترین اصول نظام قضائی علوی برشمرد و رعایت آن را تضمین‌کننده سلامت و صلابت قوه قضائیه برای ایجاد عدالت فراگیر در جامعه عنوان کرد.

شمخانی رمز موفقیت دستگاه‌های مسئول در کشور را هم‌افزایی و رویکرد شبکه‌ای در ارائه خدمات به مردم ذکر کرد و گفت: در شرایطی که اصلی‌ترین اولویت کشور حمایت از تولید ملی و کارآفرینان است، قوه قضائیه می‌تواند با تأمین امنیت سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان واقعی، نقش تعیین‌کننده‌ای در تحقق برنامه‌های اجرایی کشور داشته باشد.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری، این رخداد مهم را نماد مردم‌سالاری در کشور و تولید‌کننده اقتدار ملی عنوان کرد و افزود: انتخابات منبع تولید قدرت در نظام اسلامی بوده و بر خلاف خواست معاندان که به دنبال تبدیل کردن این رخداد به تهدید علیه کشور هستند؛ انتخابات آتی نیز با تحقق اصول امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت با شکوه‌تر از همیشه برگزار خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی هدف آمریکا از پیگیری راهبرد فشار حداکثری را متزلزل کردن اراده و ایمان جبهه نیرومند و استکبارستیز مقاومت ذکر کرد و یادآور شد: آمریکا با استفاده از ابزارهای جنگ نسل چهارم، در تلاش است با ایجاد خستگی و فرسایش در ساختارها و ابزارهای قدرت کشورهای مستقل شرایط فروپاشی از درون را محقق کند.

شمخانی تصریح کرد: شرایط امروز در عراق و لبنان و تلاش آمریکا و هم‌پیمانان این کشور برای سوء استفاده از مطالبات اقتصادی و اجتماعی بر حق گروهی از شهروندان عراق و لبنان برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی نیز دقیقا براساس شاخص‌های جنگ نسل چهارمی در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: با شناخت عمیقی که از مردم و نقش بی بدیل مرجعیت در عراق داریم، این سناریوی آمریکا و اذناب منطقه‌ای این کشور نیز چون فتنه داعش با شکست مواجه خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، ثبات و امنیت مثال‌زدنی و آرامش بازار و پایداری اقتصادی کشور را حاصل اجرای راهبرد مقاومت فعال دانست و ابراز امیدواری کرد با وحدت و انسجام ملی و هماهنگی و هم‌افزایی همه قوا بتوانیم در ادامه مسیر آغاز شده، دشمن را از تداوم مسیر شکست خورده فشار حداکثری مایوس کرده و وادار به پذیرش حقوق قانونی مردم ایران کنیم.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار