به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
رئیس دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان:
حجت‌الاسلام «مهدی قدرتی» گفت: کانون قرآن و عترت در تمام مراکز عالی لرستان راه‌اندازی شده است.
کد خبر: ۳۶۹۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲ - 12November 2019

به گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد، حجت‌الاسلام «مهدی قدرتی» در آیین بزرگداشت هفته قرآن و عترت در دانشگاه‌های لرستان، اظهار داشت: اسلام آمده است تا انسان را به نهایت و قله کمال برساند و برای رسیدن به این اهداف طرح و برنامه سعادت انسانی را در قالب قرآن بیان کرده است.

وی با ذکر این مطلب که قرآن به‌عنوان ثقل اکبر در بین امت اسلامی به امانت مانده است، اضافه کرد: قول قرآن یک قول سنگین است و هر کسی نمی‌تواند آن‌را تبیین کند چراکه درک قرآن نیاز به کسی دارد که از جنس قرآن باشد.

قدرتی با تأکید بر این‌که سادگی قرآن برای هدایت کلی بشر است، ادامه داد: درک قرآن نیازمند مفسر و مبین است و باطن و ذات قرآن باید توسط کسی تفسیر شود که دارای طهارت باطنی باشد چراکه بدون طهارت باطنی نمی‌توان مفسر قرآن بود.

رئیس دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان با تأکید بر این‌که طهارت باطنی در پیامبر و ائمه معصوم پیدا می‌شود، خاطرنشان کرد: قرآن و عترت بدون هم نمی‌توانند ما را به‌جایی برسانند و هر دو در کنار هم می‌توانند جاده الهی را نورانی کنند.

وی با ذکر این مطلب که شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌های استان با حضور مراکز آموزش عالی استان تشکیل شده است به وجود کانون قرآن و عترت در تمام مراکز عالی استان اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های لرستان انسجام در برگزاری برنامه‌های قرآنی سطح دانشگاه‌ها است.

قدرتی با تأکید بر این‌که هفته قرآنی دانشگاه‌ها با رحلت علامه طباطبایی مقارن است، ادامه داد: این هفته فرصتی برای تجلیل از مقام قرآن و فعالان قرآنی در سطح دانشگاه‌ها است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها