به روز شده در: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
عراقچی:
معاون سیاسی وزیر خارجه با بیان اینکه با حذف تحریم‌ها به برجام بازمی‌گردیم، گفت: هدف جمهوری اسلامی ایران خروج از توافق هسته‌ای نیست.
کد خبر: ۳۷۲۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰ - 03December 2019

هدف ایران خروج از برجام نیست/با حذف تحریم‌ها به برجام بازمی‌گردیمبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع‌پرس، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار توشیمیتوسو موتگی وزیر خارجه ژاپن اظهار داشت: ایران در صورت برداشتن تحریم‌ها به برجام باز می‌گردد. در صورت برداشته شدن تحریم‌ها و برخورداری ایران از مزایای این توافق، به تعهدات برجام باز می گردیم.

وی افزود: هدف ما خروج از برجام نیست بلکه پس از یکسال صبر و مشاهده عدم اجرای تعهدات از سوی کشورهای اروپایی، تصمیم به کاهش تعهدات گرفتیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه که به چین و ژاپن سفر کرده، تصریح کرد: منطقه خاورمیانه در شرایط حساسی است و همکاری برای کاهش تنش‌ها بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز و ضروری است.

وزیر خارجه ژاپن نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ما نگران شرایط در خاورمیانه هستیم و باید با تلاش های دیپلماتیک تنش‌ها را کاهش دهیم.

موتگی ضمن تاکید مجدد بر حمایت این کشور از برجام خواستار خویشتنداری همه طرف ها برای جلوگیری از تنش بیشتر شد.

در این دیدار طرفین در خصوص روابط دوجانبه و مهمترین مسائل منطقه‎ای و بین‌المللی از جمله شرایط در خلیج فارس و خاورمیانه و سایر موضوعات مورد علاقه گفت و گو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار