به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
در پی حوادث اخیر انجام شد؛
حضرت امام خامنه‌ای در پاسخ به گزارش دریابان شمخانی که پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومین حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، تاکید کردند: رافت اسلامی مبنا باشد.
کد خبر: ۳۷۲۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸ - 04December 2019

پاسخ رهبر انقلاب به گزارش دریابان شمخانی/ رافت اسلامی مبنا باشدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در پاسخ به گزارش ارائه شده از سوی دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جان‌باختگان و مصدومین حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، ضمن موافقت با پیشنهادات مطرح شده مقرر فرمودند: ... هرچه سریعتر انجام شود و نسبت به افراد مشکوک در هر گروه با جهتی که به رافت اسلامی نزدیک‌تر است عمل شود.

گزارش ارسالی بر اساس دستوری که بلافاصله پس از رخدادهای اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دبیر شورای عالی امنیت ملی برای بررسی دقیق ریشه‌ها، عوامل و دلایل بروز ناآرامی‌ها و همچنین رسیدگی سریع به وضعیت جان‌باختگان و خانواده‌های آنان ابلاغ گردید تهیه و ارائه شد.

در این گزارش پیشنهاد شد که بر اساس چارچوب‌های قانونی موجود شهروندان عادی که بدون داشتن هیچ‌گونه نقشی در اعتراضات و اغتشاش‌های اخیر و در میانه درگیری‌ها جان باخته‌اند در «حکم شهید» محسوب شده و خانواده‌های آنان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار بگیرند.

همچنین در خصوص قربانیانی که در جریان تظاهرات اعتراضی به هر نحو جان خود را از دست داده‌اند موضوع پرداخت دیه و دل‌جویی از خانواده‌های آنان پیشنهاد گردید.

در مورد آن دسته از قربانیان حوادث اخیر نیز که به صورت مسلحانه و در درگیری با نیروهای حافظ امنیت کشته شده‌اند مقرر گردید پس از بررسی وضعیت و سوابق خانواده آنان، حساب خانواده‌های موجه و آبرومند از فردی که اقدام به عمل مجرمانه نموده جدا شود و خانواده‌های آنان متناسبا مورد توجه و دل‌جویی قرار بگیرند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد نحوه مواجهه با خانواده‌های گروه سوم که مشکوک به شرارت بوده‌اند نیز امر بر «رافت اسلامی» و توجه به خانواده‌ها نمودند.

با توجه به دستور و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی از چندی قبل کار رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده برای جان‌باختگان و مصدومین رخدادهای اخیر در سطح استان‌ها آغاز شده است.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها