به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
سردار تقی‌زاده:
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: در عرصه موشک‌های پدافندی به سامانه کنترل ترکیبی دست یافته ایم که باور ۳۷۳ نمونه عینی آن است و در قیاس با اس ۳۰۰ از قابلیت‌های بسیار بالاتری برخوردار است.
کد خبر: ۳۷۷۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵ - 02January 2020

دستیابی به سامانه کنترل ترکیبی در موشک های پدافندی/ برای رسیدن به توسعه دریا محور زیرساخت ها را آماده می کنیمبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «قاسم تقی زاده» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی و دریا نوردی که عصر امروز پنج شنبه در دانشگاه اسلامی واحد قشم برگزار شد، اظهار داشت: شبکه ارتباط دریایی در گذشته کانون ارتباط دریایی بین کشورها بود و امروز نیز با وجود پیشرفت‌هایی که در حوزه صنعت صورت گرفته است، دریا از مهمترین بسترهای ارتباطات جهانی محسوب می شود.

وی با اشاره به اهمیت تسلط بر دریا و ارتباط آن با قدرت اقتصادی، گفت: اهمیت دریا از لحاظ سیاسی، اقتصادی و .. بر کسی پوشیده نیست و کشوهایی که در گذشته از قدرت دریایی برخوردار بودند، توانستند مستعمرات خود را گسترش و بر بخش اعظمی از جهان تسلط پیدا کنند.

سردار تقی زاده افزود: در طول تاریخ همواره کشورهای دریایی بر کشور های که در زمین محصور و محدود بوده اند برتری سیاسی، اقتصادی و نظامی داشته اند.

وی با اشاره به اهمیت منطقه شمال اقیانوس هند و دریایی عمان گفت: این منطقه کریدور انتقال انرژی جهانی است و ایران با داشتن مرزهای آبی فراوان از ویژگی خاصی برخوردار است، که باید برای توسعه دریا محور به آن توجه داشت.

جانشین وزیر دفاع خاطرنشان کرد: ما برای توسعه دریا محور ملزم به ارتباط نزدیک با دانشگاه هستیم تا بتوانیم دکترین ها و نقش های راه را متناسب با نیازها و ظرفیت ها طراحی و به سوی آن حرکت کنیم.

وی در اهمیت اقتصادی توجه به دریا گفت: تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۴۰ میلیون شغل مرتبط با دریا و بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار تراکش مالی این عرصه خواهد بود که باید با تلاش سهم خود را در این عرصه افزایش دهیم.

سردار تقی زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان برای استفاده از ظرفیت های دریا در جهت پیشرفت کشور گفت: ایشان همواره بر اهمیت و توجه بیشتر به دریا و ظرفیت های آن تاکید دارند، ما نیز وظیفه داریم تا براساس خواست ایشان برنامه توسعه دریا محور را با توجه به ظرفیت های مان پیش ببریم.

وی تصریح کرد: قدرت های دریایی همواره سه مولفه را از جمله ناوگان نظامی، ناوگان دریایی و زیر ساخت های دریایی را مد نظر دارند، که برای رسیدن به اهداف باید در این سه موضوع به پیشرفت های مطلوبی دست یابیم.

جانشین وزیر دفاع در خصوص خدمات و توانمندی های سازمان صنایع دریایی گفت: مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از سال ۹۱ و با مسئولیت امیر دریادار رستگاری کارهای بزرگی را انجام داده است و در این پنج سال نیاز های نیروهای مسلح را به خوبی تشخیص داده و با طراحی و تولید تجهیزات نیازها را مرتفع کرده است. همچنین این سازمان در بخش صنعتی و تفریحی نیز به دستاوردهای فراوانی دست یافته است.

وی با اشاره به نسل جوان مستعد ایران اسلامی گفت: امروز دانشمندان جوان ما با میانگین ۳۲ سال سن توانسته اند به پیشرفت هایی دست یابند که دنیا آنها را تحسین کند، امروز موشک های ما در دقت به مرحله نقطه زنی رسیده اند و ما از موشک های دقیق زن یا نقطه زن برخورداریم.

سردار تقی زاده گفت: ما در عرصه ساخت ماهواره و ماهوارهبر به دستاوردهای خوبی رسیده ایم که ازجمله می توان به ماهواره بر سیمرغ اشاره کرد که ان شاالله در آینده نزدیک خبرهای بسیار خوبی در این رابطه خواهیم شنید.

وی افزود: در عرصه موشک‌های پدافندی نیز به سامانه کنترل ترکیبی دست یافته ایم که باور ۳۷۳ نمود عینی آن است و در قیاس با اس ۳۰۰ از قابلیت های بسیار بالاتری برخوردار است.

جانشین وزیر دفاع گفت: در حوزه ساخت جنگنده ها نیز ما توانسته ایم جنگنده بومی کوثر را تولید و خط تولید آن را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: در صنعت دریایی نیز انواع و اقسام شناورها مانند جماران ۲ و سهند را تولید کرده ایم که در کلاس جهانی قرار دارند و نسبت به نمونه های مشابه خارجی از قابلیت های بیشتری برخوردارند.

سردار تقی زاده بیان داشت: در حوزه ساخت زیر دریایی ها نیز دستاوردهای داشته ایم که برای دیگران خیر کننده است و همه این دستاوردها به برکت اعتماد به جوانان و ارتباط با بیش از ۹۰ دانشگاه و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان مسیر شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما امروز بنا نداریم تا با کشورهای دیگر جنگ و یا رقابت تسلیحاتی داشته باشیم، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و تلاش جوانان و متخصصان این مرز و بوم به بازدارندگی فعال رسیده ایم.

جانشین وزیر دفاع در پایان گفت: بنابر فرامین فرمانده معظم کل قوا، دریا برای ما اولویت اول است پس وزارت دفاع حمایت و پشتیبانی از صنایع دریایی را وظیفه ذاتی خود می داند و برای توسعه دریا محور و تبدیل ظرفیت ها به یک قدرت دریایی تلاش لازم را می کند.

انتهای پیام/221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار