به روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
ما قوی هستیم- ۱۱۳/
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی برگزاری اردو‌های راهیان نور دانشجویی ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد، براساس این دستورالعمل غیبت دانشجویان برای شرکت در این اردو موجه است.
کد خبر: ۳۸۴۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵ - 18February 2020

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی برگزاری اردو‌های راهیان نور دانشجویی ۱۳۹۸ را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها، واحد‌های جامع مستقل، واحد‌ها و مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

وی در این دستورالعمل تأکید کرده است: «سند دانشگاه اسلامی» از مهمترین سرمایه‌ها و ارزشمندترین دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بخش آموزش عالی کشور است. یکی از راهبرد‌های مندرج در این سند، اعتقاد به فرهنگ جهاد، ایثار، شهادت و تلاش برای گسترش ارزش‌های دفاع مقدس و زمینه سازی برای خدمت به مستضعفان در دانشگاه‌ها و تأکید بر توسعه فعالیت‌های علمی، فرهنگی، ادبی و هنری در حوزه دفاع مقدس و تکریم مقام والای شهیدان است. این مهم در راهبرد شماره ۱۳ سند دانشگاه اسلامی منعکس شده است.

ارزش‌ها و خاطرات هشت سال دفاع مقدس نیز یک گنجینه ارزشمند فرهنگی است و اردو‌های راهیان نور، حرکتی ماندگار به مثابه فناوری نو برای استفاده نسل جوان امروز و آینده از این میراث گرانبها به شمار می‌رود.

همچنین براساس این دستورالعمل معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود، ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش اردو‌های راهیان نور با تکیه بر ایجاد زمینه برای زیارت با معرفت معراج شهدا و کربلای ایران را در دستور کار قرار داده است. امید است با تحقق این رویکرد، گامی در تعالی و مقاوم‌سازی فرهنگی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی برداشته شود و روح بلند امام خشنود حرکتی در جهت مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری شکل گیرد.

براساس این دستورالعمل؛ کمک همه‌جانبه رؤسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی واحد‌های دانشگاهی سراسر کشور برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این اردو‌ها مطابق با ضوابط ستاد مرکزی راهیان نور کشور و قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی (شهید علم‌الهدی) مورد انتظار است. واحد‌های دانشگاهی و مراکز آموزشی برای دسترسی به آیین‌نامه اجرایی اردو‌های راهیان نور دانشجویی کشور می‌توانند به سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی به نشانی http://farhangi.iau.ir مراجعه کنند.

براساس بند‌های این دستورالعمل، واحد‌ها و مراکز دانشگاهی باید اقدامات اجرایی ازجمله اطلاع‌رسانی گسترده برای حضور حداکثری دانشجویان علاقمند، ارائه گزارش تکمیلی از اقدامات انجام‌شده به معاونت فرهنگی و دانشجویی، برگزاری مراسم افتتاحیه شامل حضور در مزار شهیدان و تجلیل بیعت با آرمان‌های امام (ره) و... انجام دهند.

در این دستورالعمل تأکید شده غیبت آموزشی دانشجویان شرکت‌کننده در اردوی راهیان نور موجه خواهد بود. همچنین شایسته است واحد مرکز هر استان، کاروانی با حضور دانشجویان به عنوان راهیان نور تخصصی با موضوعات پزشکی، فنی مهندسی، تشکل‌های دانشجویی، نخبگان علمی و... برگزار کند.

در این دستورالعمل به موارد دیگری از جمله شرایط و تعداد نفرات ثبت‌نامی و اقدامات واحد‌ها برای برگزاری این اردو‌ها اشاره شده است که مشروح این دستورالعمل در اختیار واحد‌ها و مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار