به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
امیر عبدالهیان مطرح کرد؛
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دادگاه رسیدگی به ترور شهید سلیمانی باید هرچه زودتر برگزار شود، گفت: ترامپ باید محاکمه و این موضوع به دنیا اعلام شود.
کد خبر: ۳۸۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰ - 19February 2020

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «حسین امیر عبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در نشست بررسی ابعاد حقوقی ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در پژوهشگاه قوه قضائیه برگزار شد اظهار داشت: نزدیک دو دهه این افتخار را داشتم که به ایشان در امور سیاسی کمک کنم. ایشان ترتیبات تصمیمات سیاسی اجتماعی را برای امنیت ایران در منطقه اجرایی کرد.

امیر عبداللهیان با بیان اینکه در دو دهه اول انقلاب تلاش بسیاری را دولت آمریکا برای مقابله با ایران انجام داد گفت: آنها به دنبال این بودند که ترتیباتی را در ایران انجام دهند اما در چهار دهه گذشته موفق نشدند ایران را از ترتیبات سیاسی منطقه کنار بگذارند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل ادامه داد: طی سه دهه اخیر ما به کمک سردار سلیمانی توانستیم ترتیبات سیاسی جدیدی را در منطقه به نام محور مقاومت ایجاد کنیم، ترتیباتی که مانع تغیرات راهبردی مورد نظر کشورهای مختلف از جمله آمریکا شد.

وی افزود: ایران و منطقه هزینه‌های بسیاری را متحمل شد اما امنیت حداکثری را به دست آوردیم.

امیر عبداللهیان با اشاره به اقدامات حقوقی که باید انجام شود بیان کرد: باید از ابتکار آیت الله رئیسی که قاضی ویژه‌ای برای پرونده سردار سلیمانی انتخاب کردند تشکر کنم اما با نگاه سیاسی باید بگویم که این کار دیر شروع شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل ادامه داد: در ایران قرار است دادگاهی علیه ترامپ که خود به قتل سردار سلیمانی اعتراف کرده تشکیل شود و به نظر من تشکیل کمیته حقیقت‌یاب چندان مهم نیست ما نیازمند کمیته تحقیقی هستیم که اسناد این اعتراف ترامپ را در دادگاه‌های داخلی و بین المللی پیش ببرد.

وی با بیان اینکه در دولت عراق تحقیقات انجام می‌شود اظهار کرد: بر اساس این تحقیقات مشخص شد که از ساعت ۱۰ صبح روز قبل از حادثه سه پهپاد آمریکایی به منطقه آمدند و منتظر آغاز فعالیت خود بودند و این نشان می‌دهد عواملی وجود داشتند که اطلاع رسانی را انجام می‌دادند.

امیر عبداللهیان گفت: قاضی تحقیق باید به عراق برود و درباره موضوعات قضائی صحبت کند و همچنین ترامپ باید محکوم شود زیرا او دستور به قتل را صادر کرده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل تصریح کرد: باید سریعاً محکمه برگزار شد و حکم صادر شود و به دنیا گفته شود که ترامپ خود به قتل اعتراف کرده و بر همین اساس تمام دارایی‌های ترامپ شامل مقوله تروریستی است و اعلام این موضوع می‌تواند از نظر روانی برای تمام شرکت‌های ترامپ دیوانه کننده باشد.

وی با بیان اینکه ترور شهید سلیمانی موضوعی کاملاً مشخص است گفت: حقوقدانان و قضات بین المللی منتظر هستند تا دعوت شوند و نظر خود را درباره ابعاد این ترور اعلام کنند و باید از دانش آن‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار