به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
محسن رضایی ابلاغ کرد؛
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پنج دستور کار مرتبط با شکست کرونا و تحقق شعار سال برای کمیسیون‌ها و مراکز دبیرخانه مجمع ابلاغ کرد.
کد خبر: ۳۸۹۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵ - 24March 2020

تدابیر پنج‌گانه مجمع تشخیص مصلحت برای «کرونا» و «جهش تولید»به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین روزهای سال جدید، پنج دستور کار مرتبط با شکست کرونا و تحقق شعار سال برای کمیسیون‌ها و مراکز دبیرخانه مجمع ابلاغ کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت با تاکید ریاست مجمع آیت‌الله آملی لاریجانی دستور کار پنج گانه‌ای را برای بررسی راه‌های سرعت بخشیدن به مبارزه با کرونا و تحقق شعار جهش تولید ابلاغ کرد.

متن دستورالعمل محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقایان؛
سید مصطفی میرسلیم رئیس کمیسیون امور زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع

علی آقامحمدی رئیس کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع

حسین مظفر رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی- اجتماعی دبیرخانه مجمع

داود دانش جعفری رئیس کمیسیون اقتصادی دبیرخانه مجمع

احمد وحیدی رئیس کمیسیون سیاسی دفاعی امنیتی دبیرخانه مجمع

 سید یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع

با سلام
با توجه به ضرورت سرعت بخشی به پایان دادن به اپیدمی و شکست قطعی کرونا در کشور و بازگشت کسب و کارها به شرایط مطلوب و همچنین ضرورت بسیج همه ظرفیت‌های کشور برای تحقق شعار «جهش تولید»، و با تاکید ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت‌الله آملی اقدامات زیر سریعاً در دستور کار قرار گرفته و گزارش هفتگی پیشرفت امور گزارش شود.

۱- تجربه جدید اپیدمی کرونا، به عنوان یک مسئله برای آسیب‌شناسی و بازنگری در سیاست‌های کلی سلامت و سیاست‌های کلی امنیتی-دفاعی (با تمرکز بر منازعه بیولوژیک)، مورد توجه قرار گیرد.

۲- رعایت الزامات و تکالیف سیاست‌های کلی در زمینه مبارزه با کرونا ارزیابی و آسیب شناسی وپیشنهادات لازم را ارایه دهید.


۳- جلسات هم‌اندیشی با تولیدکنندگان کشور که به فرموده رهبر انقلاب، فرماندهان، پیشروان، خط‌شکنان و صفوف مقدم عرصه حیاتی «تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی» هستند، برگزار شده و نظر آنان درباره الزامات تحقق سیاست‌های کلی مرتبط با جهش تولید، اخذ شود.

۴- ضمن اعلام آمادگی کامل مجمع و واحدهای کارشناسی وپژوهشی آن در کمک به قوای سه گانه درسرعت بخشیدن در مبارزه با کرونا وجهش تولید ازبعد وظیفه ذاتی خود در اجرایی شدن سیاست‌های کلی و نظارت بویژه سیاست‌های کلی سلامت برخود لازم می‌دانیم که درصورت ملاحظه کاستی‌های سیاستی و قانونی برای تحقق و اصلاح سیاست‌ها پیشنهاداتی استخراج و برای تصمیم گیری درصحن مجمع ارایه کنید.

۵- پیشنهادات و نظرات کارشناسی اعضای مجمع، و نخبگان و پژوهشگران مرتبط با مجمع جهت برون رفت از شرایط کنونی و تحقق شعار سال اخذ، جمع‌بندی و در اختیار نهادهای زیربط قرار گیرد.

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها